“Жива. Справжні історії кохання”: у Кропивницькому презентували картини дружин полеглих героїв

У Кропивницькому у Музеї мистецтв сьогодні, 22 травня, презентували виставку “Жива. Справжні історії кохання”. Представлені твори власноруч писали дружини полеглих захисників. Що це за проєкт, як його реалізовували у Кропивницькому, який досвід він дав учасницям та що планують далі організатори – дізнавалася під час презентації кореспондентка “Гречки”.
Проєкт “Жива. Справжні історії кохання” триває в Україні понад рік. Арт-терапевтичні майстеркласи вже відбулися в Києві, Львові, Дніпрі та Івано-Франківську. У Кропивницькому проєкт реалізують: Кіровоградське регіональне представництво благодійного фонду “Мрія” за ініціативи Олени Сокальської й Аліни Карнаухової та за підтримки благодійного фонду “Сучасна Україна”. У партнерстві з Кіровоградською обласною організацією національної спілки художників України та Музеєм мистецтв Кіровоградської обласної ради..
Суть проєкту, щоб відкрити творчі здібності та допомогти дружинам героїв відновитися після пережитого. А ще – зберегти унікальну історію власного життя та кохання.
“Цей проєкт раніше реалізовувався у великих містах-мільйонниках. Нам хотілося, щоб і в нашому, відносно невеликому місті, була така можливість для дружин наших героїв. Я, як керівниця регіональної філії Благодійної організації “Мрія” звернулася до ініціаторів проєкту із запитом на його впровадження у нашому місті. І це вперше, коли він відбувся не у місті-мільйоннику”, – зазначила у коментарі “Гречці” очільниця регіональної філії БФ “Мрія” Марина Юденко.

У рамках проєкту дружини полеглих героїв за допомогою професійних художників писали картини-історії свого кохання.
Пані Марина згадує, що коли дружинам кропивницьких героїв запропонували участь у проєкті, то багато хто з них задумався, тому що ніхто до цього не пробували писати картини. Для них це було страшно. Але вже під час першого майстер-класу із професійною допомогою художників, дівчата абсолютно відкинули свої страхи.

“Це була така надзвичайна атмосфера, коли вони поринали у процес, вони об’єднувалися одною ідеєю, вони розмовлялипро все… Вони просто були об’єднані спільною справою і, на жаль, спільним горем. Але, на щастя, їх поєднав спільний проєкт і спільний майстер-клас, де вони могли відкрити себе, реалізувати себе і зрозуміти та показати себе і те, що в них у душі – дати цьому якесь матеріальне відображення на полотно”, – підкреслює Марина Юденко.
На презентацію також завітала виконавча директорка фонду “Мрія”, відома українська письменниця Татуся Бо (Тетяна Комлик), яка акцентувала на актуальності цього проєкту, оскільки людям надзвичайно важливо висловлювати свої почуття і давати жити їхнім історіям далі.

“Ці роботи – це ваші голоси. Важливо, що ваші голоси звучать. І нехай вони звучать гучно-гучно, щоб їх почув весь світ. Вони важливі, бо за цими голосами неймовірна сила, за цими голосами неймовірні історії … Хай вони існують якомога довше. Нехай ваші історії живуть настільки довго, наскільки ви самі захочете і готові будете продовжувати їх писати”, – звернулася до учасниць проєкту Татуся Бо.
У Кропивницькому до проєкту приєдналося 15 учасниць, які працювали у трьох групах. З ними на волонтерських засадах працювали професійні місцеві художники Анатолій Кімнатний та Ольга Коломієць.
Учасниця проєкту Катерина Солоп поділилася із “Гречкою” власною історією, яку вона передала у картині.
“Коли я малювала, то думала лише про те, як ми прожили з чоловіком 15 років, про наших двох діток. Я хотіла відобразити те, що протягом всього життя, навіть не в цьому вимірі, він буде зі мною – саме тому тут зображений силует жінки та чоловіка і їхній простір”, – пояснила жінка.

Пані Катерина говорить, що вона ніколи не малювала картин, хоч і має творчу роботу – майстрині манікюру. Було страшно, але художники покроково пояснювали та допомагали і все вийшло.
“Наприклад, мені пояснили як правильно наносити фарби. Все життя я думала, що спочатку ми кольори наносимо, а потім темні тони, а насправді робиться спочатку темна основа, а потім наноситься всі кольори. Ну, в принципі так, як і в житті – все починається з темряви і ми протягом життя вносимо собі свої кольори”, – підкреслила Катерина Солоп.

Жінка говорить, що це був досить цікавий досвід для неї та гарна можливість поспілкуватися.
Під час презентації своїми враженнями від такого досвіду поділилися усі присутні учасниці. Усі вони акцентували на важливості такого проєкту та висловили вдячність організаторам.

Переглянути виставку у Музеї мистецтв можна до 5 червня.
Крім того, за словами Марини Юденко, наразі ведуться перемовини щодо того, щоб проєкт реалізувати і в громадах області, оскільки від них вже є запит. Проте наразі це на етапі обговорення.











Вона щодня готує якісні новини для вас