Зі збереженням виплат та пільг: як добровільно повернутись на службу після СЗЧ
Військовослужбовці, які до цього самовільно залишили частину, у разі якщо добровільно повернуться на службу до 1 січня 2025 року, будуть поновлені з усіма соціальними гарантіями. Алгоритм повернення на службу пояснили у Державному Бюро розслідувань.
Як «Гречка» раніше повідомляла, 21 листопада Верховна Рада ухвалила в цілому закон, який дозволяє військовослужбовцям, які самовільно залишили частину чи дезертували, повернутися добровільно на службу.
Розʼяснення щодо нового закону надала радниця з комунікацій Державного Бюро Розслідувань Тетяна Сапьян.
«Основна мета закону — це створити можливості для військовослужбовців, які пішли в СЗЧ, повернутися до 1 січня 2025 року в частини й продовжити службу без докорів сумління і без конфлікту зі законодавством України», – наголосила вона.
Тетяна Сапьян зазначила, що у рамках закону розробили спеціальний алгоритм щодо повернення військовослужбовців на службу:
- Військовослужбовці, які самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби або дезертували до набрання чинності даним законом мають можливість добровільно, але не пізніше 1 січня 2025 року, прибути до відповідних військових частин для продовження військової служби.
- Керівник військової частини не пізніше 72 годин з дня їх прибуття до військової частини чи місця проходження служби продовжує дію контракту, а також поновлює виплату грошового, продовольчого, речового та інших видів забезпечення.
- Такому військовослужбовцю також поновлять усі пільги, передбачені державою.
- Командир має повідомити орган досудового розслідування та військову службу правопорядку про те, що дія військового контракту військовослужбовця продовжується.
«Це дає гарантію того, що розпочинається автоматична процедура закриття кримінального переслідування, яке було розпочате щодо військовослужбовця», – наголосила радниця з комунікацій ДБР.
Водночас якщо військовослужбовець до першого січня не повернеться до місця проходження служби, то кримінальне провадження може бути завершено вироком.
«За СЗЧ, за дезертирство можна позбутися волі аж на десять років. Але ми сьогодні з вами говоримо про те, що військові частини з радістю приймуть своїх побратимів назад на службу», — наголосила вона.
Детальніше розʼяснення у відео: