На Кіровоградщині 70% хворих на гепатит отримали лікування

Спеціалісти Інституту аналітики та адвокації з’ясували чи вистачає українцям ліків від вірусного гепатиту С. У Кіровоградській області медпрепарати отримали 70% пацієнтів, хоча за розрахунками регіон забезпечений ними на половину. Про це повідомляє прес-служба Інституту аналітики та адвокації.
За даними обласної лікарні, станом на 09.10.2017 р. у регіоні зареєстрували 2 785 хворих на ВГС і ВГБ. У середньому, за час дослідження 95 інфікованих потребували противірусного лікування. По факту медичну допомогу отримало 70 пацієнтів.
Лікування від гепатиту С забезпечує держава. До регіонів препарати надходять у межах виділеної державою фінансової квоти. Крім того, медики щороку розраховують повну потребу свого регіону в ліках.
- Щороку вартість потреби Кіровоградської області дорівнювала наданій квоті. – розповідає аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – У 2015 році для лікування ВГС дозволили використовувати препарат Софосбувір, із яким пов’язують 95% виліковність гепатиту С. У нашому дослідженні ми порахували медикаментозну забезпеченість регіону.
За аналітичними розрахунками за 3 роки, Кіровоградська область мала бути забезпеченою ліками в середньому на 56%. Але фактично медичну допомогу отримали більше пацієнтів. Спеціалісти вважають, що така розбіжність пов’язана з обсягом повної потреби в ліках. Її значення використали у розрахунках. Кожен регіон може визначати потребу по-різному, адже методика розрахунку носить рекомендаційний характер. Також великий вплив на аналіз сфери лікування гепатиту С має річне запізнення з поставками. Протягом 2014-2016 років ліки фактично надходили за квотою попереднього року.
Подробиці дослідження за посиланням.
Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».