Кропивницький: як “Школа пацієнта” допомагає не боятися ВІЛ

14:10, 02 Травня, 2018

У Кропивницькому соціальний працівник проекту «100% життя та якісних послуг на Кіровоградщині» КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» Наталія Саленко розповіла як «Школа пацієнта» допомагає не боятися ВІЛ.

Наталія працює у сфері ВІЛ-послуг. Торік вона вела догляд та підтримку ВІЛ-позитивних осіб, а ще працювала у напрямку «Школа пацієнтів», яка тільки набирала «популярності» серед ВІЛ-позитивних.

Сьогодні «Школа пацієнта» доводить свою необхідність та ефективність. До неї входять нововиявлені або ж ті люди, які знають про свій статус давно, але не приймали АРТ-терапію. Медичний працівник КЗ «Кіровоградського обласного центру боротьби та профілактики ВІЛ/СНІДу» заповнює талон перенаправлення від лікаря до соціального працівника. Передає нам, а потім ми його ведемо. Це відбувається за згодою пацієнта. Ми підписуємо інформаційну угоду про надання консультаційних занять і ведемо з клієнтами просвітницьку роботу. Ми зустрічаємося із клієнтами з інтервалом від двох до чотирьох тижнів. Кожна сесія має своє направлення, – розповідає Наталя.

Учню потрібно завершити одинадцять класів, щоб отримати атестат, а ВІЛ-позитивній особі пройти шість сесій-консультацій, щоб знати все про ВІЛ та навчитися не боятися своєї хвороби.

На першій сесії ми розповідаємо, що таке ВІЛ, як з ним жити, кажемо, що це не смертельна хвороба, пояснюємо, як ВІЛ впливає на організм. Друга сесія розрахована на те, що ВІЛ-позитивну людину ставлять на АРТ-лікування, важливість формування прихильності та лікуванням. Третя – це турбота про власне здоров’я. Розповідаємо про необхідність проходження загально-клінічних обстежень. Четверта сесія присвячена репродуктивному здоров’ю. Якщо у нас молоді люди – ми розповідаємо про те, що можна народжувати здорових дітей, не бояться створювати сім’ї. П’ята сесія – це активна диспансеризація. Це формування стійкої мотивації. Якщо людина вела не правильний спосіб життя – мотивуємо позбавитися шкідливих звичок, – розповідає Наталя, додаючи, що опісля тривають консультації у формі телефонних дзвінків: – І далі шоста сесія, завершальна. Ми розповідаємо, що не можна залишати лікування, що це пожиттєво.

Соціальні працівники працюють у цьому напрямку в трьох районах – Долинському, Новоукраїнському, Олександрійському та чотири у Кропивницькому. ВІЛ-позитивна особа проходить навчання у «Школі пацієнта» приблизно півроку, після чого звертається за консультаціями до соціальних працівників за необхідністю.

Наталя розповідає, що участь у «Школі пацієнта» допомагає ВІЛ-позитивному жити, планувати, мріяти, втілювати бажання, розуміти свою важливість та не боятися робити виважені кроки.

Одна моя клієнтка через свій ВІЛ-позитивний статус боялася жити далі. До цього вона була активна, їздила на роботу за кордон. А коли дізналася про свій статус – вирішила, що життя закінчилося, що відтепер вона прив’язана до одного міста. Я їй пояснила, що ВІЛ – не смертельна хвороба, що можна брати препарати на 2-3 місяці і їхати у подорож. А потім можна раз у три місяці приїхати, отримати препарати і далі подорожувати, – підсумовує Наталя.

Цього року на Кіровоградщині до інтервенції «Школа пацієнта» планується залучити 700 клієнтів.

Довідково:

Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» реалізує проект «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» за підтримки Глобального фонду.


Семененко Вікторія

Останні новини по темі
На Кіровоградщині відправили на службу майже півтисячі призовників
Кропивницькому запропонували долучитись до платформи онлайн-аукціонів для комунального майна
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024