Приватним клінікам оплачуватимуть МРТ для дітей із обласного бюджету

12:05, 28 Січня, 2019
d0212a0a 7587 4ce9 98c2 42ed30732083

Кіровоградська обласна рада проголосувала за поправки до обласного бюджету, серед іншого виділивши мільйон гривень для забезпечення безкоштовним МРТ пацієнтів дитячої обласної лікарні.

 

Нагадаємо, наразі томографа у медзакладі немає. Пацієнтів направляють до приватних клінік. Такі послуги надає «Клініка Святого Луки», «Центр томотерапії», «МРТ-Еліт», «МРТ-Експерт». Часом транспортування пацієнтів неможливе. Через тиск батьків маленьких пацієнтів під час останнього засідання сесії облради попередньо на закупівлю томографа цього року пообіцяли виділити 32 мільйони гривень.

Проте наразі у бюджеті конкретні кошти на томограф не заклали, натомість вирішили виділити мільйон гривень для відшкодування за проведення МРТ приватним закладам.

«Запропоновано рішення, яке на сьогодні обласна адміністрація вважає доцільним: виділення мільйона гривень для дитячої обласної лікарні, аби купувати такі послуги», – зазначив Сергій Шеремета, керівник департаменту фінансів і додає, що всередьому в місяць таку послугу потребує 60 дітей, тому цієї суми буде достатньо, аби забезпечити маленьких пацієнтів безкоштовним МРТ.

Проте, за словами Шеремета, наразі придбання МРТ продовжують опрацьовувати в департаменті охорони здоров’я.

Як відзначив голова Кіровоградської облради Олександр Чорноіваненко, послуги МРТ закуповуватимуть через тендери.

 

“Якщо ми сьогодні проголосуємо придбання томографа, то він запрацює у нас, дай Бог, до кінця року. А так ми зможемо надавати послугу вже до кінця року. А там вирішувати, що робити”, – зазначив головний лікар дитячої обласної лікарні Василь Хорощак.

 

“Це буде більше ніж 60 діток. Бо до цього частина людей просто не могли обстежити своїх дітей. Бо обстеження вартістю до 1500 гривень часом непосильне для сільських мешканців. Але я сподіваюсь, що питання придбання томографа все одно має залишитись”, – зазначила Тетяна Зайченко, Аджамська сільська голова, яка була одної із ініціаторок придбання МРТ від громади.

 

 

Останні новини по темі

П`ять випадків грипу зафіксували у Кропивницькому за минулий тиждень

1421676799 gryp sayt1 copy

На Кіровоградщині 9 людей захворіли на кір минулого тижня

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023