Протягом квітня на Кіровоградщині зареєстровано четверо хворих із підозрою на хворобу Лайма
Люди, постраждалі від нападів кліщів, почали звертатись в заклади охорони здоров’я Кіровоградської області ще наприкінці березня.
З того часу в лабораторії особливо-небезпечних інфекцій Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» вже досліджено 157 екземплярів кліщів, в т.ч. 35 знятих із людей. Інфікованих кліщів, тобто заражених збудником бореліозів серед них не виявлено – повідомляє програмний фахівець з питань громадського здоров’я КНП «Регіональний центр громадського здоров’я Кіровоградської обласної ради» Надія Оперчук.
За інформацією спеціалістів протягом квітня по допомогу звернулось ще чотири особи із Знам’янського та Долинського районів, з міст Світловодськ та Кропивницький. Лікування та лабораторне обстеження цих хворих ще триває.
Фахівці наголошують, що з початком теплої погоди в лісах, лісосмугах, а також у скверах та парках активізувалися кліщі, чиїх укусів людині слід остерігатися щоб не захворіти на іксодовий кліщовий бореліоз, або хворобу Лайма.
Ризик інфікування цією особливо-небезпечною на іксодовий кліщовий бореліоз (хворобу Лайма) залежить від тривалості присмоктування зараженого кліща: на протязі доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається майже до 100%.
Нагадаємо, в січні 2019 року вже зареєстровано перший лабораторно підтверджений випадок захворювання хворобою Лайма у мешканки м.Кропивницького, яку ще у листопаді минулого року вкусив кліщ, але вона одразу не звернулась за медичною допомогою та не здала кліща на лабораторне дослідження.