Онколог із Кропивницького запитав в МОЗ чому в нас досі заборонений медичний канабіс (ВІДЕО)

10:01, 14 Лютого, 2020
pain 700x350

12 лютого у Верховній Раді відбулись парламентські слухання на тему протиракової боротьби в Україні. Серед присутніх був і лікар-онколог з Кропивницького Андрій Гардашніков, який роками виступає за якісну паліативну допомогу тяжкохворим пацієнтам.

 

Зокрема від задав міністерці охорони здоров’я Зоряні Скалецькій питання щодо використання медичного канабісу, зокрема як метод боротьби з приступами нудоти під час хіміотерапії.

Також він спитав чому лікар має право використовувати знеболювальний рецептурний препарат морфін, який також є наркотичним, а канабіоїдні препарати – ні.

Оскільки питань було багато, а на відповіді посадовиця мала 10 хвилин, вона не встигла відповісти, проте щодо всіх питань обіцяли розмістити відповіді на сайті МОЗ.

“Мені дійсно дуже хочеться, аби лікарі могли лікувати пацієнтів саме згідно з тими рекомендаціями, які є у всьому світі. Я не хочу оцінювати дії Міністра охорони здоров’я. Я хочу вірити в те, що Зоряна Степанівна (очільниця МОЗ – авт.) дійсно зацікавлена в тому, щоб наша паліативна допомога була якісною. А паліативна допомога – вона не тільки для онкологічних пацієнтів, а і для багатьох невиліковних хвороб і людей, яким треба зменшувати страждання”, – каже у відео Гардашніков, – Я хочу, щоб МОЗ публічно сказало, що лікування – є лікування. Що у нас є інструменти контролю за психотропними речовинами, які вже є в обігу і ми просто можемо розширити перелік тих препаратів і додати ще один чи декілька. На цьому наші політики не мають спекулювати. Треба пояснити тим, хто не розуміє позицію між лікування і вживанням наркотиків для задоволення”.

 

Останні новини по темі

Кропивничанам порадили одягати медичну маску під час візиту до поліклініки

1581595575 img 20200213 104831 01
woman business office meeting 2210x1473

У міськраді створять окремий відділ для вирішення питань селища Нового

Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:45, 7 Грудня, 2023

У Кропивницькому в освітньо-культурному просторі “Гончаренко центр” відбудеться безкоштовний ...

17:14, 7 Грудня, 2023

У Кіровоградській обласній раді відзначили День місцевого самоврядування. У заходах в режимі ...

16:56, 7 Грудня, 2023