Здоров'я

У Кропивницькому від лептоспірозу помер чоловік

. 4923

 

51-річний мешканець Кропивницького помер від лептоспірозу.

 

1478682

Як повідомляє Регіональний Центр громадського здоров'я, хворий не своєчасно звернувся за медичною допомогою та у важкому стані потрапив у реанімацію, де згодом помер. При дослідженні сироватки крові хворого виявили збудник лептоспірозу Leptospira Icterohaemorrhagiae.

Триває епідеміологічне розслідування цього випадку з метою виявлення джерела інфекції та шляхів інфікування.

Щорічно в області реєструється близько десятка випадків захворювань людей на лептоспіроз. В минулому році було зареєстровано 6 випадків лептоспірозу. У 4-х випадках інфікування відбулось водним шляхом (при купанні та риболовлі у непроточних водоймах), в інших 2-х випадках підтверджено контактний шлях передачі збудників лептоспірозу від домашніх собак.

Довідка. Лептоспіроз – небезпечне інфекційне захворювання, спричинене бактерією Leptospira.
Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, ураження печінки, менінгіту (запалення мембрани навколо головного і спинного мозку) чи навіть смерті.

Збудники інфекції потрапляють у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше - гризунів.
Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, а також при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу найчастіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно. Лептоспіроз лікують антибіотиками, призначити лікування може тільки лікар.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама