ІФА-тестування на Кіровоградщині: які медзаклади витрачають більше
Пандемія коронавірусу COVID-19 триває. Щоденно обласний лабцентр спільно з лабораторією Кіровоградської обласної лікарні опрацьовує декількасот тестів виявляючи чимраз більше число інфікованих.
Частина медзакладів області тим не менш самостійно закуповують тест-системи для проведення імуноферментного аналізу – ІФА-тестування, яке визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо в організмі протестованої особи виявляється імуноглобулін M, це вказує на гострий процес захворювання, якщо говорити простіше – людина хворіє просто зараз. Якщо ж тест виявляє імуноглобулін G, значить така особа виробила антитіла до коронавірусу тобто вже перехворіла, або ж знаходиться на стадії одужання.
Загалом за жовтень-листопад поточного року замовники Кіровоградської області 10 разів купували відповідні тест-системи, витративши загалом 370,58 тисяч гривень. Майже дві третини від згаданої суми – 217 тисяч гривень, вартував контракт підписаний між Центральною міською лікарнею міста Олександрії та ТОВ «Вітротест біореагент». За умовами договору компанія зобов’язалась поставити медзакладу по 40 ІФА тест-систем для виявлення імуноглобулінів М та G. Обидва варіанти коштували по 3100 гривень за штуку. Це найвища ціна, яку заплатили замовники Кіровоградщини за цей період.
Компанія «Вітротест біореагент» створена у травні 2015 року і наразі належить киянам Галині Раєвській та Ігорю Ніколаєнко. Спільно підприємці є власниками декількох десятків патентів на медтовари та методики. Своїм клієнтам фірма пропонує тест-системи власного виробництва.
Найбільше замовлень – три за півтора місяці, зробила Центральна міська лікарня Кропивницького. Медики на загальну суму 21,4 тисяч гривень замовили 6 тест-систем SARS-CoV-2 IgM та одну SARS-CoV-2 IgG виробництва української компанії «Ексвітестлаб». Поставлятиме кропивницькому медзаклади товар однак буде не безпосередньо виробник, а столична ФОП Корнійчук Людмила Миколаївна. За тест-систему, що виявлятиме G-антитіла, кропивничани заплатили 3100 гривень, а от виявляти імуноглобуліни М виявилось дешевше – по 3050 гривень за систему.
Ще один замовник, Територіальне медичне об’єднання МВС України по Кіровоградській області, за цей час підписало два договори з різницею у місяць – 6 жовтня на суму 14,5 тисяч гривень з ФОП Тетяною Бурдак, а 6 листопада на 20,3 тисячі з ФОП Іваном Бурдаком. Підприємці продали медоб’єднанню загалом 12 тест-систем призначених для якісного виявлення M-антитіл, які виробляє столичне ПрАТ «НВК «Діапроф – Мед». Ціна кожного – 2900 гривень.
На відміну від інших замовників Кіровоградська обласна лікарня два своїх замовлення довірила різним підрядникам. Спочатку столичний ФОП Євген Валерійович Журавель на загальну суму 9 тисяч гривень поставив М і G-тести які коштували по 3000 гривень кожен. Однак вже за декілька тижнів медики змінили постачальника на ТОВ «Віро Тест» Дар’ї Бондар, який поставив аналогічний товар за тими ж цінами. До словами, виробником тест-систем за вказаними контрактами є вже згадане ПрАТ «НВК «Діапроф – Мед».
На останок два замовлення загальною вартістю 79,38 тисяч гривень 23 жовтня та 4 листопада зробив Олександрійський шкірно-венерологічний диспансер. По 14 тест-систем для виявлення все тих же антитіл двох типів М і G поставить ПрАТ «Реагент». Ціна однієї тест-системи відомого нам «Діапроф – Мед» цього разу виявилась меншою ніж для інших замовників – 2835 гривень за одиницю.
Павло Лісниченко