На Кіровоградщині у випадку радіаційної небезпеки йодид калію безкоштовно видаватимуть лікарі

15:54, 30 Серпня, 2022
iodnaprofilaktyka

 

Кіровоградщина отримала необхідну кількість йодиду калію. В разі аварії отримати пігулки можна буде у сімейного лікаря.

 

Як повідомили у МОЗ, держава закупила необхідну кількість йодиду калію. Кожен регіон отримав необхідну кількість з розрахунку чисельності населення. У разі аварії будуть оперативно визначені пункти його видачі, найближчі до місця проживання людей.

Директор департаменту охорони здоров’я у Кіровоградській області Олег Рибальченко підтвердив “Гречці”, що Кіровоградщина теж вже отримала достатню кількість ліків.

За його словами, отриманий йодид калію вже почали розподіляти по закладах первинної медичної допомоги. В разі аварії жителі області віком до 40 років зможуть їх отримати у свого сімейного лікаря.

Більше того, у коментарі “Гречці” сімейна лікарка Олена Бойко зазначила, що медичні працівники вже отримали ліки і для особистого застосування, а також мають необхідну кількість для забезпечення ними пацієнтів.

“Наша амбулаторія у селі Созонівка наразі отримала 100 доз препарату. Проте люди повинні розуміти, що просто так для профілактики його не можна вживати, адже так можна нанести власному здоров’ю великої шкоди. Тому ліки знаходитимуться у нас і лише у випадку аварії ми зможемо оперативно їх видавати. Наголошую, лише в разі дійсної небезпеки і незалежно чи то буде вихідний, чи свято, чи ніч і так далі”, – розповіла сімейна лікарка.

Та все ж у МОЗ наголошують, якщо аварія вже сталася, категорично не рекомендовано залишати місце укриття до офіційних повідомлень місцевої влади. Так можна наразитися на ще більшу небезпеку. У будь-якому випадку варто чекати сповіщень від місцевої влади.

Нагадаємо, у МОЗ підготували правила йодної профілактики при радіаційній загрозі, де розповіли  які препарати, коли, упродовж якого часу і в якому дозуванні потрібно вживати.

Крім того, Міністерство охорони здоров’я підготувало відповіді на найпоширеніші питання щодо йодної профілактики.

 

Останні новини по темі

Перевірка стану здоров’я: що треба знати чоловікам і жінкам (ПОДКАСТ)

chekap
photo 5211157814389620190 y

У Кропивницькому дитина зламала ногу, знадобилася допомога рятувальників (ФОТО)

Читайте також

Новгородківська на Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків, ...

18:11, 10 Грудня, 2023

Качана каша входить до традиційних українських страв, які наші предки могли дозволити собі лише ...

16:28, 10 Грудня, 2023

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023