Три найчастіші урологічні захворювання у чоловіків

14:21, 02 Червня, 2023
x6dt6b2tAo5pInPnAdj9A.jpg.pagespeed.ic.NySTcXCor

Хвороби сечостатевої системи у чоловіків істотно впливають на якість життя та спричиняють відчутний дискомфорт у разі загострення. Найчастіше представники сильної статі стикаються з простатитом, аденомою або мають камені у нирках.

Сумісно з експертами медичного центру “Омега-Київ”, ми розглянемо детальніше причини та симптоми цих недугів, а також торкнемося питання лікування простатиту сучасними методами.

Простатит

Найчастіше від запалення простати страждають чоловіки у віці 25-50 років. На початковому етапі розвитку запального процесу медики відмічають високу ефективність лікування препаратами. Якщо не звертатись до лікаря, запалення поступово перейде у хронічну стадію та надалі періодично загострюватиметься.

Однак перші ознаки хвороби можуть не викликати стурбованості пацієнта. На ранній стадії чоловік відчуває хіба що незначний дискомфорт під час сечовиділення та не звертає не це уваги.

Ознаки стають виразнішими, їх важко ігнорувати, коли хвороба прогресує. Тоді чоловік вже скаржиться на біль у паху, який віддає у статеві органи, та може відчувати печіння під час сечовипускання. Нерідко ці симптоми супроводжує еректильна дисфункція.

Тож, щойно ви відчули один з описаних вище симптомів, не гайте часу та запишіться до лікаря за посиланням https://omegamc.ua/ua/urologiya.html, щоб розпочати лікування вчасно.

Після огляду та за результатами аналізів лікар призначає схему прийому препаратів, враховуючи стан пацієнта та розмір запалення, куди зазвичай входять антибіотики, протизапальні препарати, антидепресанти та імуностимулятори. На ранніх стадіях медикаментозне лікування та комплекс фізіотерапії (ЛФК, ультразвук тощо) швидко знімають симптоми хвороби та полегшують стан.

Аденома простати

Чоловіки з непроліченним простатитом потрапляють до групи ризику іншого розповсюдженого захворювання – гіперплазії простати, або аденоми. Через запалення залози та появу в ній новоутворень, аденома провокує звуження сечовивідного каналу, стиснення тканин, що викликає сильний дискомфорт та біль внизу живота.

У більшості випадків таку патологію лікують хірургічним способом – шляхом трансуретральної резекції. Це малоінвазивна методика видалення аденоми через уретру.

Сечокамʼяна хвороба

Утворення каменів у нирках – не менш розповсюджена серед чоловіків патологія. Камені можуть утворитися через запущений уретрит або аденому, яка стала хронічною.

Проте безпосередньою причиною утворення каменів у нирках є неправильний обмін речовин в організмі. Через зміну кислотності та складу сечі у ній можуть утворюватися нерозчинні піщинки різного розміру. Чим більшими вони виростають, тим болючіші симптоми відчуває пацієнт, а саме:

  • різкий, прострільний біль у попереку, особливо під час зміни положення тулуба;
  • різі під час ходіння по-маленькому, коли крупиці піску виходять разом із сечею;
  • ниркові кольки;
  • підвищення температури.

Якщо пацієнт відчуває гострий приступ сечокамʼяної хвороби, потрібно терміново викликати “швидку” або оперативно дістатися до найближчої лікарні.

Реклама

 

Останні новини по темі

Чому у випадку вибуху на ЗАЕС не потрібна йодна профілактика: роз’яснення науковців

mem
telemedicina

Телемедицина в Україні: кому підійдуть онлайн-консультації та як підготуватися до них

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023