Другий етап медреформи: МОЗ затвердило план змін для лікарень Кіровоградщини

13:37, 28 Червня, 2023

МОЗ затвердив спроможну мережу медзакладів для Кіровоградщини. До мережі ввійшли 6 надкластерних, 5 кластерних та 17 загальних лікарень.  Захист плану по мережі в області та його затвердження відбулося 22 червня.

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко сьогодні, 28 червня, під час пресбрифінгу, передає кореспондентка “Гречки”.

За словами посадовця, для лікарень зміни стосуватимуться у питанні отримання обов’язкових пакетів послуг у закладі від НСЗУ.

Зараз заклади контрактують пакети послуг на свій розсуд. Після створення спроможної мережі – це буде зобов’язання мати конкретний набір пакетів.

Тобто, це повинен бути набір певних напрямів, які передбачені постановою Кабміну. Для кожного рівня ці набори вже виписані. Для прикладу, у надкластерних закладах це від 25 напрямків послуг, у кластерних – 20 напрямків, а у загальних – 6.

Для тих лікарень, які не ввійшли до спроможної системи нічого не зміниться, вони й надалі функціонуватимуть, але й надалі зможуть укладати договір з НСЗУ на ті пакети послуг і їх кількість, які сама лікарня захоче і матиме можливість для надання послуг того, чи іншого пакету, який законтрактує.

Надкластерних закладів в області буде шість:

 • Кіровоградська обласна лікарня;
 • Кіровоградська обласна дитяча лікарня;
 • Обласний онкоцентр;
 • Обласний кардіоцентр;
 • Фтизіопульмонологічний центр;
 • Обласна психіатрична лікарня.

Кластерних закладів 5:

Голованівська райлікарня;

 • Новоукраїнська райлікарня;
 • Олександрійська міська лікарня;
 • Дві лікарні у Кропивницькому – Центральна міська лікарня та Лікарня швидкої медичної допомоги.

Загальні лікарні – 17:

 • У Голованівському районі: Гайворонська, Новоархангельська, Вільшанська, Благовіщенська лікарні;
 • У Кропивницькому районі: Знам’янська, Кропивницька, Олександрівська, Бобринецька, Дитяча міська лікарня Кропивницького, Долинська ЦРЛ;
 • У Новоукраїнському районі: Новомиргородська, Маловисківська, Добровеличківська лікарні;
 • В Олександрійському районі: Світловодська ЦРЛ, Петрівська, Онуфріївська лікарні.

“Таким чином в нас вибудована структура закладів, які повністю можуть закрити потребу населення на будь-якій території. Умовами організації цієї спроможної мережі, в тому числі є доступність для кожного мешканця певного виду медичної допомоги. У часовому просторі – це 60 хвилин для доїзду пацієнта до закладу, тобто будь-який населений пункт повинен біля себе мати лікарню спроможної мережі, до якої можна дістатися за вище вказаний час”, – пояснив Олег Рибальченко.

Також він зазначив, що протягом місяця Міністерство охорони здоров’я ще деталізує певні аспекти, пов’язані з розрахунками потужностей цих закладів. Обласнний департамент зі свого свого боку деталізуватиме перспективний план розвитку цих закладів, уточнюючи, яке необхідне обладнання та фахівці у розрізі кожного закладу. Це потрібно для того, щоб отримати протягом майбутніх трьох років можливість доукомплектувати їх. Таким чином буде повністю побудована реальна спроможна мережа, яка зможе надавати весь спектр меддопомоги всім мешканцям області без винятку. Також для того, щоб рівномірно зберегти доступність, у тому числі і безоплатність медичної допомоги.

Нагадаємо, раніше “Гречка” вже роз’ясняла, що таке спроможна мережа медзакладів та що зміниться після її створення.

 

Останні новини по темі
Як скласти медіаплан під рекламні кампанії: 5 кроків
1 copy
thumb l 38481
Глибина та реалізм: Відкрийте дивовижний світ 3D картини
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 10 до 15 червня відзнаки вручили їхнім родинам....

16:54, 15 Червня, 2024

У п’ятницю, 14 червня, у Кропивницькому відбувся конфлікт між керівницею Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості (ЦДБХТТ) та  мамою 8-річ...

16:23, 15 Червня, 2024

Російські спецслужби для дестабілізації ситуації в Україні заохочують підлітків за гроші палити автомобілі військовослужбовців ЗСУ. Кількох юнаків, яких завербувала росія, затри...

15:44, 15 Червня, 2024