Кількість захворювань на Covid-19 зросла у 5 разів: чи з’явилися вакцини у Кропивницькому

12:00, 25 Жовтня, 2023
grippa b

 

За останній тиждень на Кіровоградщині зафіксували значний зріст кількості випадків захворювань на Covid-19. Водночас «Гречка» перевірила, чи з’явилися вакцини в пунктах вакцинації у Кропивницькому.

 

Керівниця Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб Надія Оперчук повідомила, що кількість випадків захворювань на ковід в області за останній тиждень зросла у 5 разів, передає кореспондентка «Гречки».

До цього в області фіксували:

  • за перший тиждень жовтня (з 2 по 9 число) – 32 випадки ковіду,
  • за другий тиждень (з 9 по 16 жовтня_ – 37 випадків,
  • за третій тиждень (з 16 по 23 жовтня) – 176 випадків, з яких 12 – у дітей.

«Актуальним є щеплення від коронавірусної хвороби. До речі, щеплення від ковіду і від грипу можна проводити одночасно – головне, аби в різні ділянки тіла», – додала вона.

Надія Оперчук зазначила, що станом на 24 жовтня хоча б одну дозу вакцини від ковіду отримали 53% населення області, які підлягають щепленню. У Кропивницькому цей показник сягає 73%.

Нагадаємо, 24 жовтня «Гречка» обдзвонила сім пунктів вакцинації у Кропивницькому і виявила, що вакцин туди досі не доставили.

«Всі три центри у Кропивницькому вакцини від ковіду забирали зі складу, і вони мають їх передати амбулаторіям, які їм підпорядковуються. Скоріш за все, проблема у ланці, де центри мають поставити вакцини у пункти щеплення. Ми вирішимо цю проблему, і вакцини будуть», – прокоментувала ситуацію Надія Оперчук.

Сьогодні, 25 жовтня, кореспондентка «Гречки» перевірила наявність вакцин знову: в декількох пунктах, до яких вдалося додзвонитися, відповіли, що вакцина Пфайзер вже є в наявності, в одному – що має з’явитися сьогодні-завтра.

«Ця вакцина є шестидозною, тому краще одразу декількох людей залучити до вакцинування. Можете прийти з друзями, родичами», – запевнила медсестра однієї з амбулаторій у Кропивницькому.

 Як повідомляла «Гречка», на Кіровоградщині діють 96 пунктів вакцинації та три центри масової вакцинації, де можна безоплатно отримати щеплення від ковіду. Контактні номери та адреси – за посиланням.

Останні новини по темі

Лікарняний можна знову відкрити дистанційно: у МОЗ назвали умови

elektronniy recept

Відтепер перший лікарський електронний рецепт можна отримати дистанційно

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023