Лікарняний можна знову відкрити дистанційно: у МОЗ назвали умови

11:40, 11 Листопада, 2023

На період дії воєнного стану пацієнтам із симптомами COVID-19, грипу чи ГРВІ повернули можливість відкривати лікарняний на період до п’яти календарних днів дистанційно.

Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я, таке правило діяло під час пандемії. В цей період для мінімізації контактів була встановлена норма, що дозволяла лікарю формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність без особистого прийому, на підставі віддаленого зв’язку з пацієнтом і вказаних ним симптомів.

Відтепер ця норма повертається і діятиме на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення.

“Це означає, що у разі наявності симптомів COVID-19, грипу або ГРВІ пацієнт може дистанційно звернутися до лікаря телефоном чи через інтернет, а лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє медичний висновок про тимчасову непрацездатність на період 5 календарних днів», — уточнила заступниця мінохорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

У МОЗ додають, якщо лікарняний потрібно продовжити на період більше ніж п’ять календарних днів, пацієнт обов’язково має з’явитися на особистий прийом до лікаря.

Як “Гречка” повідомляла раніше, відтепер в Україні перший електронний рецепт можна отримати без особистого візиту до лікаря.

Останні новини по темі
“Двадцятка на добру справу”: кропивничан просять долучитись до акції допомоги тваринам
На Кіровоградщині закликали дати звання Героя полеглому захиснику: петиція
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024