У Запоріжжі безкоштовно проводять трансплантацію нирок і печінки

11:27, 14 Березня, 2024
ПАРТНЕРСЬКА ПУБЛІКАЦІЯ

У Запоріжжі безкоштовно проводять трансплантацію нирок і печінки пацієнтам з усієї України. За операцію закладу платить Національна служба здоров’я.

Перша трансплантація цьогоріч вже відбулась

Наприкінці лютого у стінах Запорізької обласної клінічної лікарні була проведена перша трансплантація нирки 2024 року. Для прифронтового міста це неабияке досягнення. Здається, за десятки кілометрів від фронту життя мало б завмерти. Але ж ні! Адже пацієнти Запорізької обласної лікарні потребують допомоги незалежно від часу доби, дня тижня та ситуації навколо.

Першим пацієнтом 2024 року став житель Вільнянського району, який протягом 8 років мав проблему з нирками. При нещодавньому плановому обстеженні він почув невтішний діагноз — термінальна стадія ниркової недостатності. При такій патології для продовження життя людині необхідний або постійний діаліз, або родинна трансплантація нирки. Мама пацієнта зголосилася виступити донором. Операцію проводили фахівці відділення трансплантації та нефрології на чолі із завідувачем, провідним трансплантологом України Миколою Поляковим.

Микола Поляков трансплантолог

За словами Миколи Миколайовича, споріднена пересадка нирки ( так само як і печінки) є найефективнішим способом лікування. Така пересадка має чимало плюсів. Зокрема, нирка/печінка, отримані від спорідненого донора, зазвичай мають більшу відповідність тканині отримувача, що зменшує ризик відторгнення та сприяє кращому прийняттю нового органу. Також споріднені пересадки мають зазвичай кращий прогноз, порівняно з пересадками від чужих донорів. Крім того, пацієнти, у яких є споріднений донор, мають можливість в скорочені терміни повернути якість свого здоров’я. Адже їм нічого і нікого не потрібно чекати.

Трансплантація пройшла успішно. Пацієнт вже повернувся додому. Протягом місяця він має уникати фізичних навантажень та раз на тиждень приїздити на консультації до відділення трансплантації та нефрології. Далі візити будуть рідшими. Але фахівці відділення завжди будуть з ним на зв’язку.

трансплантація нирки в Запоріжжі 2024

Трансплантації проводять понад 20 років

Варто підкреслити, що це була перша трансплантація у 2024-му році. Загалом же в обласній лікарні пересадку органів проводять з 1992 року. За цей час тут було здійснено понад 650 трансплантацій нирок, 18 пересадок печінки, понад 180 трансплантацій бета-клітин підшлункової залози хворим на цукровий діабет, 3 трансплантації серця та одну пересадку комплексу підшлункової залози й нирки. Протягом 30 років тут проводили дійсно унікальні пересадки. Загалом, саме в Центрі трансплантації, що функціонував на базі ЗОКЛ, відбулася перша в Україні пересадка печінки (1994 р.), перша симультанна трансплантація підшлункової залози та нирки (1996 р.) та перша успішна операція з пересадки донорського серця (2003 р.) Але команда відділення трансплантації та нефрології продовжує дивувати своєю майстерністю і філігранністю роботи й донині.

Лікарня в переліку закладів, де трансплантацію оплачує держава

Цьогоріч Запорізька обласна клінічна лікарня увійшла до списку з 39 лікувальних закладів, які підписали договір із НСЗУ на проведення трансплантації нирок та печінки. Завдяки цьому вартість трансплантації нирки для пацієнта повністю безоплатна. Держава повністю оплачує комплекс послуг, які необхідні для проведення пересадки органів. До цього переліку входять усі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження, медикаментозна підтримка на всіх етапах діагностики та лікування, безпосереднє проведення трансплантації, подальше забезпечення пацієнта лікарськими засобами тощо.

Трансплантація нирки – це дійсно важливий етап у поліпшенні якості життя людей, які стикаються зі складними медичними проблемами. І тепер цей етап став максимально доступним.

Крім того, в ЗОКЛ трансплантацію нирки та печінки здійснюють не лише для жителів міста та області, а й для пацієнтів з усієї України.

Запис на консультацію до трансплантолога за телефоном: (067) 281-19-42

Наш сайт – https://zokb.org.ua/

Ми в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/zokb.official
https://www.instagram.com/zokb_official
Останні новини по темі
Наслідки прогулянки скаженої лисиці: біля Ковалівського парку знову безкоштовно вакцинуватимуть тварин
щеплення від сказу
лісопарк Никанорівський Кропивницький
Міськрада звернеться до правоохоронців щодо лісопарку “Никанорівський”
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024