Життя

Що робити, якщо від перепадів напруги згоріла техніка

. 4597

 

Експерти Держпродспоживслужби Кіровоградської області розповідають як діяти, якщо від перепадів напруги згоріла техніка

 

1547898237 stiralnie mashini1

Відповідно до ст.24-1 Закону України «Про електроенергетику» відповідальність за збитки, завдані внаслідок передачі та постачання електричної енергії, параметри якості якої виходять за межі показників, визначених державними стандартами України, несе суб’єкт електроенергетики, в мережах якого сталися події, що призвели до таких збитків.

Отож споживач в такому випадку має дотримуватися наступного алгоритму дій:
1. Написати заяву. Якщо в квартирі чи будинку через стрибок напруги погоріли електроприлади, то перш за все потрібно звернутися за місцем проживання з відповідною письмовою заявою та описом ситуації до підприємства, яке за договором зі споживачем відповідає за надання якісної послуги з постачання електричної енергії. Протягом трьох днів (для міста) спеціальна комісія РЕМ має виїхати на місце події, провести обстеження та скласти відповідний акт. Далі, протягом десяти днів від моменту складання документа, комісія на основі акту визначає, хто відповідальний за аварійну ситуацію. Якщо вина енергопостачальника – обленерго зобов’язане відшкодувати збитки споживачеві. В іншому разі споживач отримує обґрунтовану відмову. Всі сторони мають бути зацікавлені в тому, щоб акт був оформлений належним чином. Але споживач не завжди може знати, наскільки юридично грамотно цей акт має бути складено. Тому під час перевірки та складання акту можуть бути присутні не тільки інспектори РЕМ, а й третя сторона, зокрема юристи.

2. Звернутися до сервісного центру і отримати акт технічного обстеження, де вказана причина виходу з ладу побутової техніки (перепади напруги), а також квитанцію про сплачену вартість ремонтних робіт або висновки про неможливість ремонту.

3. Після цього на адресу енергопостачальника треба написати акт-претензію (документ повинен називатися саме так) про добровільну компенсацію вартості зіпсованого побутового приладу. Слід зазначити дату і час, коли стався збій у роботі мережі, вказати зіпсовані побутові прилади, вартість збитків. До претензії додаються копії документів із сервісного центру. Претензія пишеться у двох примірниках: один передається постачальнику, другий залишається у споживача, але на ньому постачальник обов’язково ставить відмітку про отримання претензії з датою отримання. У випадку, коли енергопостачальник відмовляється добровільно відшкодувати збитки, споживач за наявності всіх вищезазначених документів та звернень повинен звернутися до суду, аби захистити свої права. Якщо зламану техніку не можна відремонтувати, суд призначає незалежну експертизу, яка визначить остаточну вартість цієї техніки для одержання компенсації. Варто відзначити, що споживач звільняється від оплати судового збору при зверненні до суду з питань захисту своїх прав як споживача.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама