Тривожна валіза: перелік необхідного на випадок надзвичайної ситуації (ВІДЕО)

14:31, 07 Грудня, 2021

У той час як міжнародні експерти говорять про можливість загострення бойових дій на Сході, оскільки Росія стягує війська до кордону України, нагадуємо про важливі речі у надзвичайних ситуаціях.

Якою має бути тривожна валіза на випадок війни чи інших надзвичайних ситуацій розповідають на Ютюб-каналі українських мілітаристів «Хлопці з лісу».

Якою має бути тривожна валіза?

Тривожна валіза має містити набір найнеобхідніших речей, які можуть знадобитися, якщо доведеться раптово і на невизначений час покидати домівку, наприклад, під час бойових дій чи стихійного лиха.

Найперша порада – ваша тривожна валіза не має бути камуфляжною чи хоч якось нагадувала військову. Адже йдеться про тривожну валізу саме для цивільного населення.

Найкращий і найзручніший формат такої «валізи» – сучасний і надійний рюкзак, який легко можна буде нести за необхідності на досить великі відстані. Ідеально, якщо такий рюкзак має різні відділення, для доступу до речей як зверху, так і знизу.

На цей рюкзак потрібен також непромокаючий чохол, аби вберегти речі, якщо буде дощ.

Що покласти до тривожної валізи?

Документи

Оригінали і копії документів – від паспорта до прав власності на будинок чи земельну ділянку.  Вкладаючи їх до рюкзака краще їх розділити. Документ, який посвідчує особу покласти в ближчому доступі, решту – як вже буде зручно. Документи ще додатково варто убезпечити від можливого намокання, поклавши до пластикової канцелярської папки, ретельно обмотавши її зі всіх сторін скотчем.

Гроші

Частина готівки має бути, наприклад, в доларах чи євро. Готівку також краще розділити на кілька частин так, щоб в разі обшуків, наприклад на ворожих блокпостах,  не залишитися зовсім без грошей.

Карта, компас, GPS-навігатор

На жаль, від них не буде користі, якщо не вмієте ними користуватися. Принаймні є кілька лайфхаків – корпус компаса має бути міцнішим пластикового, а карту можна роздрукувати з гугл-мапс. GPS-навігатор має бути окремим пристроєм, а не додатком в телефоні.

Засоби зв’язку та живлення

Радять придбати звичайний кнопковий телефон, який довше триматиме заряд батареї, ніж сучасні смартфони.

У цей телефон запишіть усі важливі номери телефонів. Номера телефонів варто записати й у звичайний блокнот.  Тож ручка і блокнот – це теж – з переліку речей, які варто покласти до тривожної валізи.

Ймовірно, що доступу до інтернету чи мобільного зв’язку також може не бути. Тому радять до валізи також покласти невеличкий FM-радіоприймач, аби дізнаватися інформацію, що відбувається.

Також покладіть заряджені акумулятори, павербанки, батарейки до кожного із ваших пристроїв. Чим більше батарейок, тим краще. Зважайте на те, що може взагалі не бути доступу до розеток.

Ліхтарик

Краще, аби ліхтариків було два.

Робочий інструмент та скотч

Це ніж, сокира, мультитул.

Візьміть кілька квадратних метрів міцної клейонки. Знадобиться, аби облаштувати тент під нічліг. Також покладіть кілька великих сміттєвих пакетів.

Радять взяти великий рулон прозорого скотчу – це універсальний інструмент. За можливості візьміть також міцний армований скотч.

Візьміть метрів 20 синтетичного шнура.

Беріть більшу голку та міцнішу нитку.

Фаєри, димова шашка, свисток

Вони можуть знадобитися, якщо потрібно позначити своє місце розташування для інших людей.

Засоби для розведення вогню

Візьміть сірники. Краще, якщо це будуть мисливські чи туристичні сірники.

Для розігріву їжі візьміть туристичний пальник, або ж таганок та сухий спирт, та металевий посуд.

Беріть з собою запас води та їжі з розрахунку на 2-3 дні. Їжа має бути готова до вживання з тривалим терміном зберігання. Наприклад, консерви, за прикладом армійських сухпайків.

Аптечка

Покладіть:

  1.  Активоване вугілля.
  2. Щось від температури.
  3. Ліки від розладів шлунку.
  4. Засоби від алергії.
  5. Ліки проти кишкових інфекцій.
  6. Антибіотики.
  7. Пластир.
  8. Перекис водню або щось подібне.
  9. Розчин аміаку.

Медикаменти краще брати у таблетках.

Обов’язково візьміть таблетки для очищення води!

Якщо йдеться про бойові дії, то візьміть також засоби для зупинки кровотечі: джгути-турнікети, бинти, індивідуально перев’язувальні пакети.

Упакуйте запасний комплект одягу, спідню білизну та засоби гігієни.

Якщо є можливість ще вмістити до рюкзака намет, спальник та каремат – беріть.

 

Останні новини по темі
У фіналі шоу «Холостячка» Злата Огнєвіч обрала бізнесмена, родом зі Світловодська (ФОТО)
264657535 4921836817840219 8576817017955921301 n
первозван.png.1200x630 q85 crop.png.1200x630 q85 crop
60% бюджету Первозванівської громади витрачають на освіту
Читайте також

Шість громад Кіровоградщини повідомили про загибель та провели в останню путь полеглих земляків, які боролися проти окупантів на фронті....

18:00, 11 Вересня, 2024

Спортсмен Олег Дорощук з Кропивницького виборов срібну медаль на міжнародному легкоатлетичному турнірі Galà dei Castelli у Швейцарії....

16:39, 11 Вересня, 2024

У Кіровоградському обласному онкоцентрі запрацював гамма-терапевтичний апарат TERABALT із коліматорною насадкою. Медзаклад став першим в Україні,  де лікуватимуть пацієнтів...

16:31, 11 Вересня, 2024