Коли варто розказати дитині, звідки беруться подарунки під ялинкою

18:02, 23 Грудня, 2022

Наразі в Україні триває повномасштабна війна, яка в багатьох аспектах вносить свої корективи. «Гречка» вже писала, як пояснити дитині, що Миколай не завжди може принести бажаний подарунок. Але як і в якому віці пояснити дитині, звідки подарунки під ялинкою взагалі беруться?

На ці та інші питання відповідає психологиня Олена Чорна.

У багатьох родинах з дітьми можуть виникати суперечки стосовно головного героя зимових свят. Тут слід відверто поговорити, що Дід Мороз – це російський персонаж, а до дитини приходитиме рідний Святий Миколай.

Зазвичай дітей цікавить питання про подарунки на Новий рік. Як зізналася Олена Чорна, своїй дитині вона пояснювала це «експромтом», без заготовок. Вона запропонувала разом подумати, як вийти із ситуації, коли подарунків хочеться, а ось Діда Мороза більше на запрошують.

«Я просто запропонувала: давай просто самі подарунками обміняємось. І ідея зайшла на “ура”. От ми в родині і вирішили, що на Різдво, 25 грудня, обміняємось подарунками, а 1-го зі свічками і тортиком порадіємо офіційному початку року», – додала психологиня.

Як пояснити дітям звідки беруться подарунки під ялинкою

Це пояснення дуже залежить від віку. Старшим дітям можна пояснити відкрито, що Дід Мороз – це російський персонаж. А молодшим – наприклад, що він втомився, пішов на пенсію, переселився далеко на Північ і тепер святковими справами займається Святий Миколай.

Згідно вікової категорії дітям варто говорити про подарунки. Як варіант, дітям середнього шкільного віку можна вже пропонувати самим побути «Миколаєм чи Санта Клаусом» та розказати про те, як добре бути волонтером чи чарівником.

«Для дітей диво – це природна частина життя. Їм хочеться вірити, що добро перемагає зло, що добрі вчинки завжди винагороджуються. От подарунки від Миколая є прямим втіленням цього дива. Тут є все: і передчуття свята, і самоаналіз – “а я поводився добре чи зле, чи буде мені подарунок”», – говорить Олена Чорна.

«Зараз такі справи. Люблю тебе і шлю багато снігу для радості»

Цьогорічні подарунки стали значн скромнішими чере зповномасштабну війну: часто це цукерки, книжечка абощо. Як пояснити дитині, чому вона отримає не таки вартісний подарунок або не отримає зовсім? Психологиня пропонує пояснити дитині, що цього року у чарівних фабрик Миколая є багато замовлень від військових – на зброю, на хмари, що захищають небо тощо. А коли українська армія переможе, то і Святий Миколай зможе повернутися до роботи над подарунками виключно дітям.

І друге – обов’язково сказати словами, або навіть написати листа від Миколая:

«Ти чудова дитина, я тобою дуже пишаюсь. Вибач, що цього року не зміг зробити великий подарунок. Зараз такі справи. Люблю тебе і шлю багато снігу для радості». – або щось на кшталт.

Коли повідомляти дітям про те, ХТО насправді кладе подарунки під ялинку?

Чіткої вікової межі не існує, слід орієнтуватись на розвиток своєї дитини. Немає сенсу говорити зарано, «бо я вчу її справжньому життю» – в таких випадках дитина зазвичай вигадує собі іншого чарівного персонажа, на зразок Карлсона, який творить дива.

Дитині потрібно вірити в дива, у добро, міряти свої вчинки орієнтирами добра.

Але і затягувати з правдою не варто. В середньому це вік 9-10 років, іноді молодше – якщо дитина спілкується зі старшою компанією, чи поводиться як «маленький дорослий». Тут уже ваша фантазія, як саме.

Можна сказати, що нам дуже подобається тебе радувати і робити сюрпризи. А колись був такий чоловік Миколай, якого тепер називають Святим Миколаєм, що ходив і дарував на свята подарунки діткам, яким батьки їх не могли купити. Сподобалось це людям, і почали вони за ним повторювати. І казали, що то «Миколай приніс».

«Можна сказати: от і ми тебе дуже любимо і хочемо радувати. І ми одне одному подарунки кладем, щоб зробити приємний сюрприз», – радить Олена Чорна і додає, що дитині варто теж запропонувати долучитися до цієї традиції – зробити комусь подарунок або сюрприз – адже це так приємно, що ти своїми діями робиш когось щасливим чи щасливою.

Щоб створити для дитини святковий настрій, пропонуємо тематичну добірку аудіоказок.

 

Останні новини по темі
Читайте також

У ніч на 20 березня ворог масовано атакував Кропивницький ударними дронами. Патрульна поліція області показала відео, як у під час атаки евакуювали людей, які опинилися в епіцен...

21:10, 20 Березня, 2025

Марʼянівська, Кетрисанівська, Соколівська і Гайворонська громади повідомили про загибель земляків, які стали на захист українського народу від російських загарбників....

18:38, 20 Березня, 2025

Унаслідок масованої атаки дронами 19 березня у Кропивницькому пошкоджено понад 70 приватних будинків та 17 багатоповерхівок, інфраструктуру, школу та храм....

17:28, 20 Березня, 2025