Тарифи на газ та його розподіл: що очікувати українцям у 2023 році

11:02, 24 Лютого, 2023
borg za gaz

 

В Україні ціни на газ стримують на період воєнного стану. Тарифів на розподліл газу це не стосуюється. Якою вже могла б бути вартість газу для населення, що очікувати підприємствам та чому може зрости ціна на розподіл – дізнавалася “Гречка”.

Ціна на газ: якою вже могла б бути та які наслідки її стримування

Уряд запевняє, що ціна газу для населення змінюватися не буде і її заморожено до кінця війни плюс 6 місяців після її завершення.

У коментарі “Гречці” директор з досліджень організації “DiXi Group” Роман Ніцович зауважив, що якби не стримування, тариф для населення на сьогодні, згідно з ринковими цінами, міг би вже сягати 40 гривень за кубометр.

Проте, за його словами, стримування ціни позначиться на фінансовому стані “Нафтогазу”. Уряд може впливати на діяльність підприємства, бо воно державне, але це означатиме те, що “Нафтогаз” у цьому напрямку буде збитковий.

“Через ці збитки компанія не зможе, для прикладу, платити дивіденди, не зможе платити в державний бюджет більшої кількості податків, чи ж можливо не зможе інвестувати у власний видобуток газу. Тобто чимось доведеться жертвувати однозначно”, – акцентує пан Роман.

Промислових підприємств гарантія стримування цін не стосується. Ціни для них формуються, залежно від ситуації на ринку газу із прив’язкою до котирування на зовнішніх хабах. Тобто, якщо там буде зростання ціни, то і в Україні для підприємств вона теж підвищуватиметься. Проте зараз у світі ціни на газ стабілізуються та знижуються.

Чому потрібно підвищувати тарифи на розподіл газу

Роман Ніцович впевнений, що тарифи на розподіл газу об’єктивно потрібно підвищувати через знецінення й інфляцію необхідність переглядати та індексувати зарплати працівників газорозподільчих підприємств. Він вважає, що все це має ввійти до формування тарифу.

За словами експерта з питань енергетичної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Геннадія Рябцева, ймовірне зростання тарифів на розподіл може бути обумовлене і тим, що операторам будуть необхідні гроші на відновлення мереж на прифронтових та деокупованих територіях.

Насамперед це стосується споживачів на лівобережній частині Україні: у Харківській, Херсонській, Запорізькій та Миколаївській областях пошкодження дуже суттєві.

Як підготуватися до наступного опалювального сезону та чи вистачить газу українцям цьогоріч – читайте у матеріалі “Гречки” за посиланням. 

 

Останні новини по темі

Дощ зі снігом: жителів Кіровоградщини попереджають про погіршення погоди

close up of red umbrella in snow copy copy

Відпочинок на теплому морі в Єгипті – мрія кожного туриста

Читайте також

Кропивницька волонтерка Наталія Свистун оголосила про збір матеріалів для виготовлення окопник ...

17:15, 9 Грудня, 2023

Дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:54, 9 Грудня, 2023

За підсумками поточного року найкращі спортсмени Кіровоградщини у 2024 році отримуватимуть обласні ...

15:48, 9 Грудня, 2023