Хто відповідальний за дерева у місті та за яких умов їх можна спилювати: роз’яснення спеціалістів

13:31, 24 Лютого, 2023

У Кропивницькому спеціалісти розповіли про правила утримання дерев та інших зелених насаджень. А також пояснили які повинні бути підстави та дозволи, аби спиляти чи зробити обрізку дерев.

Пояснення надали у міському відділі екології, інформує пресслужба міськради.

“Необхідність обов’язкового оформлення дозволу для видалення зеленого насадження передбачена ст. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», – говорить начальниця відділу Галина Негода. – Порядок оформлення дозволу на видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах визначений постановою Уряду від 1 серпня 2006 року № 1045 зі змінами та доповненнями.”

Видаляти зелені насадження можна у разі:

 • виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах відповідно до статей 35-37 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”;
 • знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром стовбура при корені не більш, як 5 сантиметрів;
 • ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
 • відновлення світлового режиму у помешканні, що затіняється деревами;
 • проведення ремонтну та експлуатації повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;
 • досягнення деревом вікової межі;
 • провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;
 • ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

Правила утримання зелених насаджень затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 р. № 105.

За словами очільниці відділу екології, такі правила потрібні для охорони та збереження зелених насаджень у містах та інших населених пунктах і утримання їх у здоровому впорядкованому стані.

“Правила є обов’язковими для виконання всіма установами, підприємствами, організаціями та громадянами, які займаються проектуванням, створенням, ремонтом і утриманням зелених насаджень, розташованих на територіях населених пунктів України”, – акцентувала посадовиця.

Відповідальні за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними:

 • на державних і комунальних об’єктах є їх балансоутримувачі;
 • на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;
 • на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій;
 • на безгосподарних територіях, пустирях – місцеві органи самоврядування;
 • на приватних садибах і прилеглих ділянках – їхні власники або користувачі.
 • на вулицях, площах, бульварах, майданах – догляд проводять спеціалізовані підприємства, організації зеленого господарства, які укомплектовані спеціальною технікою та кваліфікованими спеціалістами, на умовах договору з балансоутримувачем.

“Хочемо попередити, що відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства видалення дерев без відповідного дозволу тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу та відшкодування шкоди завданої навколишньому природному середовищу,”– уточнює Галина Негода.

У Кропивницькому для отримання дозволу на видалення дерев необхідно звертатися з відповідною заявою до ЦНАПу «Прозорий офіс» за адресою: вулиця Архітектора Паученка, 41/26.

Нагадаємо, на території кропивницького дитсадка провели обрізку дерев, результати якої обурили місцевих жителів та екоактивістів. Обрізку робив волонтер, який нібито співпрацює з управлінням освіти. 

Останні новини по темі
Освіта під сирени: як університет із Кропиницького пристосовувався до реалій воєнного часу
7
95d72faf 74eb 4c9b 9310 a334bd8f5802
Як готуватимуть добровольців «Гвардії наступу» на Кіровоградщині (ВІДЕО)
Читайте також

У Голованівській громаді, що на Кіровоградщині, фермерське господарство відсудило у селищної ради право на 47 гектарів ріллі. Як виявилося, право на користування ділянкою господ...

17:53, 18 Червня, 2024

Дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників на фронті.

17:28, 18 Червня, 2024

Президент України підписав закон про спільну роумінгову зону  з Європейським Союзом.

17:04, 18 Червня, 2024