Чи можуть кішки зцілювати і який вплив вони мають на здоров’я людини

10:22, 11 Липня, 2024
РЕКЛАМА

Вже доведено, що коти здатні відчувати стан своїх господарів. Наприклад, тварина намагається частіше бути поруч із людиною, вловлюючи її негативний настрій – цей факт було встановлено вченими завдяки дослідженню Гальван-Вонк, проведеному у 2015 році. Але чи дійсно коти також чутливі до нашого стану фізичного здоров’я і чи здатні вони зцілювати людей? 

Переконання, що кішки вміють «лікувати» виникло не просто так – господарі часто зазначали, що поведінка чотирилапих помітно змінювалася після того, як один із членів сім’ї хворів. Траплялися й випадки, коли кішкам вдавалося відчути недобре задовго до того, як їхні власники отримували серйозні діагнози. Тому можна стверджувати, що люди прагнуть оточити своїх вихованців турботою, даючи їм все найкраще – комфорт, увагу та опіку, а кішки, своєю чергою, прагнуть відплатити їм по-своєму. Господарі часто ставляться до своїх улюбленців як до повноцінних членів сім’ї, виділяючи їм особистий простір і намагаючись підкреслити їх унікальність ознакою чого може стати чи то покупка яскравих аксесуарів, чи незвичайна кличка для кота, якої не можна зустріти в жодній родині. Так чи інакше варто розібратися: чи дійсно тваринам вдається відчути наявність недуг, і яким чином вони допомагають людям з ними впоратися.

Дослідження вчених

У 2016 році у Вармінсько-Мазурському університеті провели дослідження, проаналізувавши вплив кішок різних порід на загальний стан людини. 

Люди, які брали участь в експерименті, страждали від різних захворювань або мали схильність до різних хвороб – починаючи з депресії та тривожності, закінчуючи діабетом, склерозом та артритом. Вчені стежили за мозковою активністю цих людей у ​​той момент, коли вони гладили піддослідних котів – їм вдалося зафіксувати імпульси та частоти, що свідчать про релаксацію та зниження стресу. Експерти також відзначили ритми головного мозку, що вказують на стимуляцію імунної системи. 

Пізніше вчені зазначили, що звуки, що видаються кішками (бурчання та нявкання), а також відчуття м’якості їхньої шерсті сприятливо впливає на людей, надаючи заспокійливий ефект та активуючи вироблення негативних іонів, які відповідають за підвищення розумової активності. 

Пізніше в Науково-дослідному інституті взаємодій з фауною, розташованому в Північній Кароліні, заміряли частоту, на якій мурчать кішки. Показники варіювалися від 27 до 44 герц – так звані «цілющі» частоти, що допомагають кісткам швидше зростатися, а ранам швидше загоюватися. Насамперед позитивний ефект від цього отримують самі коти, однак цілющий вплив на людину було неможливо заперечувати.

Вплив на психіку

У Міннесотському університеті проводилося подібне дослідження. Вчені довели, що вплив кішок на здоров’я людей настільки великий, що контакт з ними здатний мінімізувати ризик серцевого нападу на третину.

Для експерименту фахівці спостерігали за більш ніж 4000+ американцями, 55% з яких є власниками кішок. Згідно з проведеними аналізами, всі, хто проживав удома зі своїм вихованцем, мали нижчу схильність до інфаркту міокарда та інших серцево-судинних захворювань. 

В результаті всіх дослідів, описаних вище, експертам вдалося дійти висновку, що фелінотерапію (метод лікування, що передбачає спільне проведення часу та спілкування з котами) варто визнати ефективним методом профілактики різних захворювань. 

Останні новини по темі
Що почитати хлопцям: топ-8 книг
Поширені помилки при виборі постільної білизни
Читайте також

Кропивницька міськрада повідомила про загибель воїна на фронті.

17:02, 18 Червня, 2025

У Суботцівській громаді відбувся військово-польовий табір «Сила нації», до якого долучилися понад 70 підлітків з усієї Кіровоградщини. Організував табір підполковник ЗСУ у відст...

17:00, 18 Червня, 2025

Для кропивницьких школярів поліцейські проводять освітні уроки з велосипедної безпеки, а надалі планують створити навчальний посібник із безпеки велоруху. Розповідаємо, чому це ...

16:44, 18 Червня, 2025