Екологічність мобільних телефонів: як виробники переходять на перероблені матеріали

09:30, 17 Листопада, 2024
РЕКЛАМА

У сучасному світі велика увага приділяється екологічній етиці, збереженню природних ресурсів та розумному споживанню. Не оминув цей тренд і виробників побутової техніки та електроніки. 

Виробники мобільних телефонів починають випускати свої пристрої із використанням перероблених матеріалів. Познайомимося ближче з особливостями вторинного використання в телефонах.

Які матеріали використовують повторно?

Виробники удосконалюють свої технології та прагнуть розширювати список вторинного перероблення. Сьогодні в мобільний телефон входять деталі із таких матеріалів:

  • Перероблений алюміній: легко піддається вторинному використанню та має тривалий термін служби. Використовується в корпусах і рамках смартфонів.
  • Перероблений кобальт: використовується у виробництві акумуляторів.
  • Скло: легко піддається вторинному переробленню, що знижує кількість відходів і енергоспоживання. Застосовується для задніх кришок.
  • Перероблена сталь і мідь: використовуються у внутрішніх компонентах телефонів, роз’ємах та провідниках.

Які компанії працюють у цьому напрямку?

Екологічна відповідальність — важливий чинник у розвитку індустрії. Багато брендів збільшують частку повторного використання сировини та працюють над удосконаленням енергоефективності виробництва.

Компанія Samsung почала використовувати перероблені матеріали у виробництві з 2021 року. Одними із перших частини із них отримали смартфони серії Galaxy S21, у них було використано вторинно перероблений пластик. Уже у серії Galaxy S22 та наступних моделях використовувалися полімери отримані із рибальських сіток, виловлених в океані.

Компанія взяла на себе зобов’язання до 2050 року досягти вуглецевої нейтральності, і максимально збільшити частку сировини із рециклювання у своїй продукції.

Apple використовує утилізовані матеріали у своїх продуктах ще з 2016 року. iPhone 7 мав елементи із вторинно застосованого алюмінію. Проте вже у 2018 році у iPhone XR Apple використали таке олово для пайки основної плати.

З 2019 року, починаючи з iPhone 11, Apple застосовує перероблений алюміній у корпусах усіх моделей. Сучасні телефони включають не лише алюміній, але й відновлений кобальт у батареях, рідкісноземельні елементи для динаміків і магнітів.

Google почав використовувати вторинне перероблення у 2020 році із виходом Pixel 4a. У ньому частково використано утилізований пластик. Починаючи із Pixel 5 виробник додав у свою техніку ще й алюміній та загалом збільшив частку таких матеріалів.

Чому це важливо?

Найочевиднішою причиною є те, що повторне використання значно зменшує кількість відходів. Повторне використання матеріалів зменшує обсяги відходів електроніки та частково допомагає вирішувати проблему забруднення планети. Але це лише незначна частина користі. 

Видобуток нових ресурсів залишає негативний екологічний слід. Він може ставати причиною руйнування екосистем, забруднення води та ґрунту. 

Частина речовин, наприклад, рідкісноземельні, які застосовуються у виробництві телефонів є обмеженим і часто невідновлюваним ресурсом. Їхнє повторне використання допомагає зберігати запаси для наступних поколінь. 

Рециклінг деяких матеріалів потребує менше енерговитрат за його первинний видобуток. Наприклад, перероблення алюмінію займає на 95% менше енергії, ніж видобування.

Останні новини по темі
Читайте також

У суботу, 14 грудня, у Кропивницькому та на Кіровоградщині, як і по всій країні, діятиме графік відключень електрики....

18:53, 13 Грудня, 2024

Світловодська, Олександрійська та Знамʼянська громади, що на Кіровоградщині, повідомили про загибель захисників....

17:16, 13 Грудня, 2024

У Кропивницькому вітер та спричинені ним хвилі пошкодили пішохідний понтонний міст через Інгул, який зʼєднував мікрорайони Балашівка та Лелеківка....

16:42, 13 Грудня, 2024