Фаршемішалка шнекова: конструкція, типи робочих механізмів, застосування

14:18, 31 Грудня, 2024
РЕКЛАМА

Для перемішування різних інгредієнтів до отримання однорідних сумішей використовується фаршемішалка шнекова. Особливістю даної машини є те, що шнеки можуть бути різноманітної форми, в залежності від чого вона матиме деякі особливості застосування. Хоча загалом її використовують для вимішування фаршу, як м’ясного, так і рибного, а також подрібнених овочів, каш, сиру і т. ін.

Перед тим, як розглядати конструкцію фаршемісу, слід зауважити, що назва «шнековий» не означає обов’язково шнек, а саме суцільну смугову спіраль, з одного боку щільно приєднану до поздовжньої осі, або виконану разом з віссю як єдине ціле як у м’ясорубки. До цієї категорії також відносять машини із робочими механізмами у вигляді спіралей, які можуть бути простими, з перемичками або з центральним валом. Тобто на практиці спіральні машини теж часто називають шнековими.

Конструкція шнекової фаршемішалки

Будову шнекового фаршемісу розглянемо на прикладі моделі ROZFOOD ФЛ-600. Вона змонтована у сталевому корпусі, що спирається на чотири підніжки з гвинтовою різьбою. За їх допомогою її виставляють горизонтально. Зверху на поворотних шарнірах поставлена кришка з ручкою та перфорацією, через яку можна візуально контролювати процес вимішування. Відкривається вона механічним способом. Зліва приєднаний вивантажувальний відділ із захисною решіткою. Спереду внизу є відкидна сходинка для більш зручного спостереження за роботою механізму. Зліва вгорі на короткому кронштейні встановлений блок керування із кнопкою «Пуск» та контрольними лампами. Всередині розташована ємність для замішування фаршу, в якій змонтовано два шнекових вали. Вони мають три швидкості обертання та можуть вмикатися на реверс для вивантаження готової суміші.

Призначення

В загальному випадку призначення шнекової фаршемішалки залежить від типу валів:

  1. Проста спіраль. Для м’яких сумішей. Працює обережно, змішує якісно. Повітря у фарш не затягує.
  2. Спіраль з діаметральними перемичками. Для сумішей середньої щільності.
  3. Спіраль з центральним валом. Для щільних та в’язких сумішей, особливо із великих шматків, а також при роботі зі значними об’ємами.
  4. Суцільний шнек. Для змішування однорідної сировини та отримання на виході максимально гомогенної маси (паштети тощо).

Наявність двох валів покращує вимішування, порівняно з одноваловими моделями, бо інгредієнти рухаються як у горизонтальній площині, так і у вертикальній.

Характеристики

Технічні характеристики шнекового фаршемісу ФЛ-600:

  1. Потужність приводу, кВт: 8
  2. Об’єм

2.1. Загальний, л: 600

2.2. Завантаження, л: 525

  1. Кількість

3.1. Валів, шт.: 2

3.2. Швидкостей обертання, шт.: 3

  1. Реверс — так

Матеріал виготовлення — нержавіюча сталь AISI 304. Шнекова фаршемішалка ФЛ-600 розрахована на роботу з китаянками DIN 9797, тому висота її вивантажувального відділу розрахована так, щоб під нього міг вільно під’їхати вказаний візок. Для її завантаження рекомендується використовувати щогловий підйомник.

Останні новини по темі
Читайте також

Сьогодні, 23 січня, Кропивницька громада повідомила про загибель земляка-захисника Владислава Граньонкина....

16:52, 23 Січня, 2025

Кропивницький та ще 11 міст увійшли в державний проєкт створення безбар’єрних маршрутів «Рух без барʼєрів». «Гречка» дізналася, хто у Кропивницькому розроблятиме проєкт....

16:11, 23 Січня, 2025

Школа програмування «Ш++» у Кропивницькому оголосила набір на безоплатні курси робототехніки та 3D-моделювання для підлітків віком від 12 до 16 років....

15:38, 23 Січня, 2025