Майбутнє смарт-годинника: які технології з’являться в найближчі роки

Функціональна елегантність – це про розумні годинники. Будь то мініатюрний круглий жіночий смарт годинник, класичний діловий чи надійний спортивний чоловічий варіант – у будь-якому разі, гаджет вартий уваги. Смарт-годинник продовжує стрімко розвиватися, інтегруючи передові технології та пропонуючи нові функції для покращення користувальницького досвіду. Нижче розповімо про ключові технології та очікувані нововведення в майбутніх пристроях.
Більше біометричних датчиків
Сучасний смарт-годинник вже відстежує пульс, рівень кисню в крові та якість сну. У майбутньому очікується інтеграція датчиків для вимірювання артеріального тиску, рівня глюкози і навіть моніторингу електрокардіограми. Власне, деякі моделі уже можуть робити ЕКГ, однак не всі версії та не в усіх країнах.
Розширена інтеграція з іншими пристроями
Смарт-годинник більш якісно взаємодіятиме з іншими гаджетами: смартфонами, навушниками та розумними окулярами, що забезпечить швидкий обмін даними та розширить функціональні можливості. З допомогою годинника можна буде керувати розумними системами для дому, автомобілем та охороною об’єктів.
Покращені функції для фітнесу та здоров’я
Нові моделі пропонуватимуть більш точне відстеження фізичних навантажень, персоналізовані рекомендації щодо тренувань та харчування, а також функції раннього виявлення захворювань за станом тіла та симптомами. Інтеграція з медичними програмами дозволить легко передавати дані безпосередньо лікарям.

Покращена автономність та технології зарядки
Виробники працюють над збільшенням часу роботи смарт-годинника без підзарядки. Очікуються нові технології швидкого та бездротового заряджання, а також використання сонячної енергії для продовження автономності пристроїв.
Розширені можливості зв’язку
Смарт-годинник майбутнього зможе підтримувати автономні дзвінки, відправлення повідомлень та доступ до інтернету без необхідності підключення до смартфону, завдяки інтеграції eSIM та підтримці мереж 5G. В цілому, все більше моделей вже мають такі можливості, однак функціональність буде зростати.
Доповнена реальність (AR) та нові інтерфейси
Введення технологій доповненої реальності дозволить відображати інформацію поверх реального світу, надаючи користувачам новий спосіб взаємодії. Нас чекає поява нових інтерфейсів та способів керування, такі як жести та голосові команди – це зробить використання смарт-годинника більш інтуїтивним.
Передові розробники розумних годинників
Apple Watch – лідер в інтеграції біометричних датчиків, мають покращену операційна систему watchOS з сучасними додатками, підтримують LTE та eSIM для автономного використання без смартфону та запроваджують нейромережі.
Samsung Galaxy Watch – першими запровадили аналіз складу тіла. Підтримують Tizen та Wear OS – новітня ОС з інтеграцією Android, розвивають екосистему з Galaxy Ring та AR-пристроями, активно працюють над покращенням автономності та гнучкими дисплеями.
Garmin – ідеальний для спорту, бо є лідером у професійному спортивному трекінгу, має найточніші GPS-чіпи та автономність до кількох тижнів, займається інноваціями в сонячній зарядці та покращенні міцності корпусів.