Прості дії можуть врятувати: як допомогти безпритульним тваринам пережити зиму

11:13, 11 Січня, 2024

Багатьом тваринам доводиться виживати на вулиці. З настанням холодів ситуація для безпритульних чотирилапих традиційно погіршується. 

Як кожен може допомогти тваринам пережити зиму пояснила у коментарі “Гречці” зоозахисниця та директорка притулку для тварин “Бім” Катерина Дорош.

Що загрожує безпритульним тваринам узимку

“Низькі температури, обмежений доступ до їжі та води, а також відсутність надійного притулку роблять цей період особливо важким для них.  Інколи це призводить до травмування тварин або смерті. Тому якщо люди витратять кілька свої хвилин на допомогу, це може врятувати їм життя”, – пояснює Катерина Дорош.

Згідно з інформацією всеукраїнської організації UAnimals, через мороз та відсутність їжі собака може померти через 15 годин, кіт – через 6.

Нагодувати теплим

“Узимку організм тварини втрачає багато внутрішнього ресурсу на обігрів, тому щоб підтримати це тепло і вижити, їм потрібно частіше харчуватися, зокрема їжа має бути теплою”, – розповідає Катерина.

За її словами, можна взяти їжу, яка залишилася вдома, наприклад, кашу чи шматочок чогось м’ясного. Або ж можна купити щось у магазині неподалік.

Окрім того, зоозахисниця зазначає, що у жодному разі не можна давати тваринам кістки, які можуть пошкодити кишківник або шлунок:

“Багато людей думають, що кістки це – їжа. Але насправді  їхні загострені кінці дуже небезпечні для тварин і навряд чи зможуть їх нагодувати”.

Налити теплої води

У мороз вода швидко замерзає, тому треба періодично підливати теплу.

“Коли тварина пересувається, важко просто налити у миску води.  Але можна поставити її, наприклад, під під’їзд або там, де тварина зазвичай ходить”, – розповідає Катерина.

Зігріти 


Як зазначає волонтерка, хутро не завжди допомагає врятувати ситуацію, коли чотирилапі в холоді. Тому інколи їх потрібно пускати погрітися.

Це можна зробити, пустивши тварин в дім чи під’їзд.

Також можна облаштувати укриття від холоду, поклавши туди сіно чи щось для утримання тепла.

Знайти родину 

За словами Катерини Дорош, найкраща допомога – це знайти для безпритульної тварини дім. 

“Можливо настав час, щоб врятувати комусь життя, а собі знайти вірного друга чи подругу”, – наголошує зоозахисниця.

Як допомогти притулку “Бім” у Кропивницькому

Організація із захисту тварин “Бім” зʼявилася у Кропивницькому ще у 2008 році. Згодом зооволонтери створили притулок для чотирилапих. Станом на 11 січня 2024 року в притулку “Бім” живуть понад 398 котів та собак,  які потребують їжі, уваги та догляду, багато з них – лікування.

Протягом останнього часу кількість тварин у притулку значно зросла, адже від початку повномасштабного вторгнення волонтери “Біму”  евакуюють із прифронтових та деокупованих територій тварин та допомагають вижити тим, які там лишаються. 

Притулок існує виключно на допомогу від небайдужих містян та постійних меценатів. Наразі, у зимову пору,  за словами Катерини Дорош, допомога притулку особливо необхідна.

Для прикладу, вона говорить, що оскільки взимку вольєри потрібно утепляти, то наразі є необхідність у будівельних матеріалах для цього. 

Також існує постійна потреба у кормі.

Кропивничан просять долучитися до допомоги притулку.

Передати допомогу можна, попередньо звʼязавшись із зооволонтерами за такими номерами:

0666726430, 

0953202146.

Також можна підтримати притулок фінансово, переказавши будь-яку суму за реквізитами:

  • Приватбанк 4731 2196 1472 6622;
  • Монобанк 5375 4141 1313 3903;
  • PayPal: bimkrua@gmail.com
Останні новини по темі
Юнака із Кіровоградщини підозрюють у зґвалтуванні неповнолітньої
У центрі Кропивницького сталася ДТП: травмувались пасажири маршрутки 
Читайте також

Шість громад Кіровоградщини повідомили про загибель та провели в останню путь полеглих земляків, які боролися проти окупантів на фронті....

18:00, 11 Вересня, 2024

Спортсмен Олег Дорощук з Кропивницького виборов срібну медаль на міжнародному легкоатлетичному турнірі Galà dei Castelli у Швейцарії....

16:39, 11 Вересня, 2024

У Кіровоградському обласному онкоцентрі запрацював гамма-терапевтичний апарат TERABALT із коліматорною насадкою. Медзаклад став першим в Україні,  де лікуватимуть пацієнтів...

16:31, 11 Вересня, 2024