Срібне кольє з камінням: що вибрати для повсякденного образу

10:16, 22 Лютого, 2024
РЕКЛАМА

Різноманітні прикраси, виготовлені з високопробного срібла, вибирають для дітей, підлітків та дорослих людей. Ювелірні вироби приваблюють вишуканим холодним блиском та лаконічним стилем. Часто метал поєднують із напівдорогоцінним та дорогоцінним камінням. Кристали різних відтінків гармонійно підкреслюють красу дизайну.

Серед популярних прикрас можна виділити срібне кольє, доповнене вставками в вигляді кристалів. Такі вироби часто комбінують із каблучками, сережками, браслетами.

Ключові особливості кольє

Передусім слід зазначити, що кольє — це не намисто і не ювелірний ланцюжок, доповнений підвіскою. Прикраса складається з елементів, які неможливо відділити один від одного. Водночас у більшості моделей ключовою частиною виступає основа в вигляді срібного ланцюжка. Якщо перевага надається таким варіантам, слід звернути увагу на плетіння:

 • Снейк. Круглі ланки щільно з’єднують. Завдяки цьому вони утворюють суцільну лінію.
 • Фантазійне. Один із різновидів складного плетіння бісмарк. Об’ємність та вишуканість стали основними перевагами.
 • Якірне. Овальні елементи однакового розміру з’єднані перпендикулярно. Це найбільш розповсюджене в ювелірному мистецтві плетіння.

З урахуванням типу виконання виділяють такі моделі з камінням:

 1. Коллар. Довжина виробу — до 35 см. Прикраса щільно прилягає до шиї.
 2. Чокер. Приблизно на 5 см довший за коллар. Характеризується відносно вільною посадкою.
 3. Принцеса. Спускається трохи нижче рівня ключиць завдяки довжині 42–48 см.
 4. Фермуар. Особливою деталлю стала велика застібка, що розташована спереду по центру.
 5. Сквалаж. Це чокер, який доповнюють довгою витонченою підвіскою, декорованою ювелірним камінням.
 6. Рив’єра. Кольє складається з кристалів, що сяють, або перлин, які щільно прилягають одна до одної. Тому основа прикраси залишається непомітною.
 7. Пластрон. Масивна модель, довжину якої можна регулювати самостійно.

Купуючи прикраси для носіння на шиї, важливо врахувати тип застібки. Моделі пропонують зі шпрингельними замками та карабінами. Перші складаються з круглого елементу із засувкою, що пружинить. Механізм виготовляють машинним способом. Другий представлений петелькою з рухомим фіксатором, яку з’єднують з кільцем на протилежному кінці кольє. Кожний елемент збирають вручну. Тому це більш надійний замок.

Часто срібні кольє пропонують в комплекті разом із сережками, браслетами та каблучками.

Особливості каміння

Для інкрустації срібних прикрас використовують кристали різних відтінків. До переліку популярних належать:

 • шпінель;
 • перли;
 • фіаніти.

Купуючи срібне кольє з камінням, слід звернути увагу на огранювання. Воно дає змогу підкреслити забарвлення та унікальний блиск. Камінням у вигляді круга оздоблюють більшість моделей. Це універсальне оформлення, яке допомагає підкреслити унікальну красу фіанітів та шпінелі. У прикрасах романтичного стиля часто можна побачити вставки у вигляді серця. Також застосовуються такі види ювелірного огранювання, як маркіз і багет.

i_g_Xp-GRXtPrTNxzwQp5Qh5y75hL1sUWld6re_-ZzyluGGLpn_MrXELPykNKvam7h5hkdVVpJcQqZF8FV_RRgljXIorGRSTMyOaEiRhXxCXhNNfYsC2XCfZhD8jVlRoj5le32RUejbH1CqPSfYsKPc

Додаткові характеристики прикрас

Для створення трендових моделей, виготовлених із високопробного срібла, застосовують такі технології як позолота, родіювання та покриття окремих елементів кольоровою ювелірною емаллю. Серед розмаїття стилів кольє слід виділити артдеко, класичний, вечірній, авангард, а також завжди актуальні анімалістичні мотиви.

Останні новини по темі
За що найчастіше штрафують ФОП – платників єдиного податку
Один раз на все життя: поради щодо вибору обручок
Читайте також

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024

На Кіровоградщині 17 травня знищили ворожий безпілотник.

10:17, 18 Травня, 2024