Столове срібло: вічна класика чи пережиток минулого?
Це 2500 років тому людство помітило цілющі властивості срібла. В Давньому Єгипті його використовувати для пришвидшення загоєння ран. При прикладанні срібних пластин рани загоювалися швидко та без ускладнень. Першим використання срібла для зберігання води та їжі ввів Кір, Цар Персії. В далекому поході він звелів зберігати воду у срібних бочках, чим завадив розповсюдженню шкідливих бактерій. А в 80-ті рр. минулого століття цілющі властивості аргентуму були доведені науково і столове срібло було визнано корисним для здоров’я.
Столове срібло як символ достатку
Моду на столове срібло запровадили монарші родини. Причому набори посуду зі срібла налічували рівно 12 предметів, що відповідає кількості апостолів. Приймання гостей мав налічувати 12 осіб, в той час, як тринадцята особа була небажаною і вважалася поганою прикметою. Посуд зі срібла аристократичної сім’ї мав бути відзначений вензелями або фамільним гербом. Це свідчило про високий достаток та пошану у суспільстві.
З часом срібний посуд став доступний і для менш заможних родин, але такі прибори передавалися із покоління в покоління і ретельно береглися. Ціна на срібло завжди була високою, тому придбання столових приладів із аргентуму було досить вагомим. І поява у родині середнього достатку навіть маленької ложечки було приводом для захоплення.
За традицією при оформленні дівчат до пансіонату благородних дівиць, обов’язковим було придане у вигляді не тільки грошових внесків, а також срібних столових приладів у двох екземплярах. А для військових офіцерів у поході необхідним був набір столового срібла. Він міг не відрізнятися багатим убранням і візерунками. Достатньо було того факту, що вони із срібла.
Переваги столового срібла
Срібні прибори часто купують на подарунок дорогим людям – так срібна ложечка для дитини стала вже традиційним вибором “на перший зубчик”, а для наречених – набір на дві персони. Вони настільки популярні завдяки своїм корисним властивостям:
- Корисні антибактеріальні властивості. Це антисептик природного походження і срібні ложки – один із найбільш зручних способів блокувати інфекції в організмі.
- Є думка, що посуд зі срібла позитивно впливає на психічне здоров’я і допомагає гіпертонікам нормалізувати сон і захворювання ШКТ.
- Естетична привабливість – срібні моделі відрізняються приємним дизайном і користуватися такими приладами – справжнє задоволення.
- Довговічність та здатність зберігати первісний вигляд – навіть через багато років при правильному догляді столове срібло залишається красивим та ефектним
- Інвестиційна привабливість – з часом вартість срібла зростає і фамільні прибори значно зростуть у ціні, попри вік
Як доглядати за столовим сріблом
Щоб не пошкодити поверхню, варто використовувати щадні способи очищення столового срібла:
- Використовувати спеціалізовані засоби для чищення срібла – серветки або рідину. Вони безпечно знімають патину – темний наліт.
- За допомогою соди – у місткість викласти прибори й залити окропом. Далі додати соди. Коли розчин охолоне – промити у воді та натерти серветкою із сукна або фланелі.
- Промити посуд розчином (на склянку води декілька крапель нашатирю й мийного засобу). Ретельно протерти дрібні елементи і промити чистою водою. Потім натерти мікрофіброю або фланеллю до блиску.