Як скласти меню на тиждень: практичні поради та список продуктів

13:27, 10 Квітня, 2024
РЕКЛАМА

Скласти раціон для здорового харчування набагато простіше, ніж здається. Сьогодні усі охочі можуть знайти рецепти корисних блюд на будь-який смак з детальним переліком необхідних продуктів. Крім цього, є спеціальні програми та додатки, які допомагають скласти збалансований раціон. Також для жителів Києва доступна швидка турбо доставка продуктів, яка пропонує товари високої якості з власних дарксторів, а замовлення можна швидко зробити на сайті або з мобільного застосунку.

Час очікування доставки займає від 15 хвилин і для замовлень на суму більше 400 гривень діє безкоштовна доставка, а також доступна бонусна система TurboCoin для постійних клієнтів. Варто також зазначити, що кур’єри Turbo доставляють продукти в термосумках, що дозволяє підтримувати належні умови зберігання харчових продуктів під час транспортування.

Нижче ви дізнаєтесь, як скласти збалансоване меню, та які продукти мають бути в раціоні. 

Головні принципи здорового харчування

Здорове та збалансоване харчування – це раціон, у якому присутні всі необхідні вітаміни та мікроелементи, і при цьому зберігається рекомендована норма білків, жирів та вуглеводів. 

Для збалансованого харчування лікарі радять дотримуватися принципу «здорової тарілки», за яким її потрібно розділити на три частини:

  • Половину мають займати овочі та фрукти,
  • Чверть тарілки мають займати білки, наприклад, риба, м’ясо, бобові тощо, 
  • Останню чверть займають вуглеводи, наприклад, каші. 

Згідно з рекомендаціями дієтологів, принципи «здорової тарілки» слід враховувати для кожного прийому їжі, окрім перекусів. 

Згадайте свої улюблені страви та сплануйте меню на тиждень

Щоб дотримуватися принципів здорового харчування, не варто відмовлятися від улюблених страв, наприклад, смаженої картоплі. Повне виключення улюблених страв з низькою поживною цінністю часто призводить до зривів, тому краще залишити їх в меню. Наприклад, можна доповнити такі страви корисними продуктами та вживати їх за принципом «здорової тарілки».

Плануючи меню на тиждень, варто враховувати, що страви з меншою термічною обробкою корисніші. Після цього необхідно проаналізувати, які продукти потрібні. 

Складіть список продуктів

Для створення збалансованого меню слід враховувати всі основні категорії продуктів харчування, такі як:

  • М’ясо або риба;
  • Кисломолочні продукти;
  • Бобові культури;
  • Крупи;
  • Овочі та фрукти;
  • Олії;
  • Горіхи та інші.

Крім продуктів для приготування страв з меню на тиждень, дієтологи радять також тримати певний запас корисних продуктів з тривалим терміном зберігання, наприклад, твердий сир, яйця, крупи, овочі та фрукти тощо. Завдяки цьому є можливість швидко приготувати різні страви, якщо раптово завітали гості, наприклад. 

Також доцільно мати вдома корисні перекуси, наприклад, хлібці та сухофрукти. Це допоможе дотримуватися принципів здорового харчування. На додаток, планування меню та списку покупок дозволяє не тільки попіклуватись про власне здоров’я, але й економить сімейний бюджет. Науково доведено, що покупці зі списками набагато рідше здійснюють імпульсивні покупки.

Варто зазначити, що сервіс Turbo дозволяє додавати товари в список обраних, щоб швидко їх замовляти при наступній покупці. Відповідно, вищезгаданий перелік продуктів може стати базовим список для регулярних замовлень, який можна змінювати та коригувати відповідно до власних потреб.

Завдяки цим простим принципам, навіть новачки в питанні здорового харчування зможуть скласти збалансоване меню на тиждень, а сервіс Turbo забезпечить швидку доставку свіжих продуктів найвищої якості.

Останні новини по темі
Аномальне тепло внесло корективи: у Дендропарку активно квітнуть тюльпани і не тільки
Військовозобов’язаним студентам дозволили виїжджати за кордон: які документи потрібні
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024

На Кіровоградщині в рамках операції “Нерест” правоохоронці розпочали 27 кримінальних проваджень щодо браконьєрів....

16:50, 30 Травня, 2024