Аналітика

Історія довкола Центру реабілітації дітей-інвалідів: позиція райради та директора

. 6504

Перепитій навколо Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Кіровської райради у Кіровограді продовжуються.

Нагадаємо, через скарги батьків заклад відвідала комісія, яка залишилась невдоволена його роботою.
«Комісія була створена на основі доручення заступника міського голови Сергія Колодяжного", -пояснює голова Кіровської у місті Кіровограді ради Сергій Горбовський і показує документи.

 

«В комісію ввійшли представники депутатського корпусу райради, громадських організації (керівник ГО «Територія успіху» Інга Дуднік, керівник благодійного фонду «Берегині миру» Юлія Шкурупій), лікарі-реабілітологи, батьки. Ні я, ні ті батьки, які писали скарги у ту комісію не входили,» - зазначає Горбовський.

Посадовець переконує, звинувачення у тому, що він є зацікавленою стороною – безпідставні, адже були скарги батьків, а він діяв згідно чинного законодавства.


До того ж, як стверджує чиновник, нарікання на директора закладу були і раніше – у 2013 році, коли головою райради був Олександр Рацул. Тоді заступник голови Кіровоградської ОДА Галина Пастух надсилала офіційного листа, де вона рекомендувала звільнити директора закладу через невідповідність посаді.

 

А вже цього року правоохоронці розпочали розслідування проти посадовців Центру щодо розтрати коштів.


А от директор закладу переконана – зуб на неї особисто має голова райради.

«Комісія була створена взагалі неправомірно. Не було жодних законних підстав долучати до перевірки людей які не є фахівцями і які просто не обізнані в роботі даного закладу. Головне, що вони нічого не розуміють в роботі закладу. Вони мені закидали такі речі, які просто в пух і прах розбила б людина, яка працює з дітьми з особливими потребами. Наприклад, чому в групах не 15 дітей. Уявіть собі, діти з особливими потребами, які мають психічні захворювання, психологічні розлади, розлади спектру розвитку. Вибачте, це не організовує сам центр чи директор, це визначено нормами Мінсоцполітики України. Ці норми виводяться з урахуванням якогось досвіду, досвіду центрів, які працювали раніше. По-друге, якщо дитина довго не відвідує центр реабілітації, на це є поважні причини: вони довго і тяжко хворіють, потребують часто стаціонарного лікування. В той день, коли прийшла комісія в центрі було 9 дітей: декілька дітей перебувало на лікуванні, декілька не прийшли через погану погоду. На наступний день, коли комісії не було в центрі було 15 дітей. Тим паче, що в центрі не може перебувати 45 дітей водночас, він розрахований на одночасне перебування 24 дітей. Дійсно, зараз в центрі перебуває 45 дітей, але 15 з них на денному перебуванні, а інші відвідують заклад за індивідуальним графіком. Ми приймаємо всіх, не відмовляємо жодній дитині, навіть з найскладнішими діагнозами. Закидають, що в центрі немає дітей із захворюваннями на ДЦП. Та вибачте, як таке можна казати, коли такі діти у центрі є. Є діти на візочках, для них об лаштована група на першому поверсі.» - розповідає директор закладу Ганна Заботкіна . –« В комісію входили депутати, але з них був лише один, була керівник медико-психологічної комісії, громадські діячі і батьки дітей, які відвідували, або відвідують Центр реабілітації. Серед них мама дитини, яка стверджувала, що в центрі все не так і дітей називали дибілами, і дитина боїться відвідувати заклад. Але в цьому році ця мама з донькою відвідувала кілька заходів, була дуже вдячна і казала «запрошуйте нас ще, але в нас індивідуальне навчання і дитина має займатись із вчителями дома, тому постійно відвідувати центр не можемо». І скажіть мені, якби дитину так ображали принижували, мама ю ця приводила на свята дитину і просила ще запрошувати?"

Серед тих, хто підписав скаргу 17 тих, чиї діти жодного разу не були в центрі, стверджує Заботкіна.

«Серед тих, хто підписав була одна мама, яка каже, що не підписувалася під листом про звільнення директора, а лише під листом про те, що закладу бракує підвозки для дітей. «Ця мама, Марухіна Марина, активістка батьківського колективу, яка підтримувала нас у вибиванні коштів на підвозку. Бо ми писали листи у міськраду від закладу, а вона від батьків підтримувала це питання.» - додає директор.

«Серед фахівців, які працюють безпосередньо з дітьми – 15 осіб. 4 з них виїхали за кордон. Бувало таке, що не влаштовували умови праці, людина просто не могла справитись з емоційним навантаженням,» - пояснює Заботкіна плинність кадрів.

Директор переконана, що зацікавленість у справі має безпосередньо голова Кіровської райради, і про скарги які нібито надходили на її заклад дізналась лише зараз, а деякі з них взагалі написані заднім числом. Вона планує відвідати наступну сесію райради і боротись за свою посаду, а також вже звернулась до правоохоронців.

Проте скандал і скарги батьків таки вирішили одну з проблем. 8 жовтня, на засіданні 39 - ї позачергової сесії Кіровської районної у місті Кіровограді ради депутати таки виділили 20 тисяч гривень на підвіз дітей до Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама