Кропивничан запрошують навчитися виготовляти різдвяну прикрасу “павук”: як долучитися

17:28, 17 Грудня, 2023

У Кропивницькому відбудеться безоплтаний майстер-клас із виготовленя різдвяної прикраси “павук”. Бажаючих попередньо просять зареєструватися.

Як повідомили організатори, проведе заняття мисткиня Ганна Баранова – у п’ятницю, 22 грудня о 16:00 у Гончаренко центрі.

Мисткиня навчатиме виготовляти традиційну прикрасу осель в Україні, яка бувала чи не в кожному домі на новорічні свята, це різдвяний «павук».

“Первісно ці прикраси виготовляли на Поліссі. Це були соломинки, крізь які пронизувалися нитки (а раніше — і кінське волосся). Спершу з соломинок складаються ромби, що потім сполучаються між собою в пірамідки, що поєднуються основами. До великого «павука» додаються менші…”, – йдеться в описі майстер-класу.

За традицією, напередодні Різдва «павука» підвішували до центрального сволока оселі. Завдяки легкості конструкції, вона постійно рухалася під впливом потоків повітря. Сучасні майстри та майстрині надають «павуку» символізму родини: більша частина символізує пращура, менші — дітей.

Для того, щоб взяти участь у майстер-класі потрібно зареєструватися за цим посиланням і без нагадувань чи запрошень приходити у на зазначений час за адресою: вулиця Велика Перспективна, 4а.

Тривалість заходу – біля 1,5 години.

Фото умовне: “Спадщина предків”

Останні новини по темі
На Кіровоградщині цьогоріч засіяли менше зернових: чому
Договір по багатомільйонному тендеру в Олександрівській громаді намагалися скасувати через суд: чому
Читайте також

У Знам’янській та Олександрівській громадах Кіровоградщини повідомили про загибель земляків у боротьбі з російськими окупантами....

18:33, 23 Червня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 24 по 30 червня 2024 року....

17:37, 23 Червня, 2024

Матері полеглого захисника Владислава Берези передали орден «За мужність» ІІІ ступеня, присвоєний йому посмертно....

16:22, 23 Червня, 2024