СЕРГІЙ ЖАДАН: “Мені багато чого хотілося б навчитися…”

10:26, 24 Червня, 2011

“Гречка” ніяк не втамує свою цікавість, тому не втрачає шансу розпитати цікаву людину про дрібниці, які так хочеться всім знати. Сьогодні пропонуємо вам дещо про Сергія Жадана.

В останніх інтерв’ю Вас усе частіше питають про суспільно-політичну або громадянську позицію. Чому так? – Не знаю, можливо тому, що література останнім часом потрапила до кола інтересів людей, які традиційно нею не цікавилися. Тому вони починають своє знайомство з традиційних питань : за кого голосуєш, як ставишся до міністра освіти, чи потрібно саджати колишнього прем’єр-міністра. Очевидно, що на ці питання мали б відповідати політологи. Але, з іншого боку, не можна ж ігнорувати питання, навіть якщо вони тобі не цікаві.

 

Влітку, восени, на книжковому форумі… Де Вас можуть знайти читачі, що хочуть побачити автора вживу? – У липні буду на фестивалі “Уніж”. Наприкінці серпня ми хочемо зробити цікавий фестиваль у Харкові, він буде називатися “Акумулятор”. А у вересні буду на подібних заходах у Чернівцях, Коктебелі та Львові. Тож усіх запрошую.

Коли чекати нових творів, проектів ? – Нові твори, зокрема вірші, у книжковому вигляді з’являться, сподіваюся, наступного року. А проза, мабуть, трішки пізніше. А у вересні з’явиться один наш цікавий проект із видавництвом КСД, слідкуйте за рекламою. 

Зараз для Вас рідним містом є Харків. Прорекламуйте його можливим туристам. Куди піти і що обов’язково треба побачити? – Харків цікавий передусім культурно та архітектурно. Ним можна просто гуляти й насолоджуватися – у старому центрі збереглося багато як модернових будівель, так і пізніших, конструктивістських. Якщо оминати всі ті сумнівні пам’ятки архітектури, що їх набудували останнім часом, то можна отримати велике задоволення. Зокрема, якщо будете в Харкові, обов’язково відвідайте вулицю Дарвіна, там збереглося багато старих садиб – справжня насолода для ока! Крім того, обов’язково відвідайте літературний музей, муніципальну галерею, книгарню «Є», клуби «Джазтер» та «Черчіль».

Ви загалом багато мандруєте. Це не втомлює? – Це втомлює і наснажує.

Як відпочиваєте? – Та я не працюю ніде, від чого мені відпочивати? Я – офіційний український безробітний. А література – це не робота, це насолода.

З наплечником і пішки чи якось екстремально відпочивали? – Так, звісно, в Криму. Також мандрували велосипедами сходом країни.

Хто співає на Ваші вірші, робить постановки тощо? – Та час від часу хтось виконує. Ми зараз робимо нову програму із “Собаками в космосі” і з групою “Ойра”. Може вийти щось дуже цікаве.

www.gre4ka.info

Яке кіно, анімацію дивиться Сергій Жадан? -Переважно анімацію, заборонену НЕК“ The Simpsons ”, “ South Park ” тощо.

Хотілося б щось екранізувати самому? -Мені багато чого хотілося б – навчитися керувати кораблем, грати на акордеоні, читати арабською. Просто є речі, яких би хотів навчитися не настільки сильно, щоби справді починати це робити.

 

Нещодавно була презентована вистава „ Червоний Елвіс ”. Її погоджували з Вами, чи Ви побачили, що вийшло, вже зі сцени? -Ну, я ж не спілка драматургів, навіщо зі мною погоджувати? Побачив уже на сцені.

Можна чекати, що вистава „проїде” містами України? -Не знаю, я ж не маю до цього стосунку.

Ви були на концерті пам’яті Сергія Кузьмінського. Хто, на Вашу думку, серед сучасників і через десятки роки буде культовим?Сергій Міхалок (лідер білоруського гурту “Ляпіс Трубєцкой” – авт.), оскільки за ним стоїть правильна, як на мене, ідеологічна основа. Але решта всі теж дуже круті.

Зараз багато хто пише і для дорослих, і для дітей. Є бажання написати щось «дитяче»? – Та ні, немає. Не люблю дитячу літературу, чесно кажучи.

www.gre4ka.info

Яке побажання Ви залишите читачам „Гречки”? ( та й молоді загалом) – Лишатися при своїй думці, проте цікавитися думкою інших.

 

Розмову записала Настя Дзюбак

фото: Олег Шрамко

Останні новини по темі
Читати можна всюди
www.gre4ka.com.ua
www.gre4ka.com.ua
“А де наше Купайло стояло…”
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників на фронті.

18:14, 21 Лютого, 2024

У неділю, 25 лютого, у Кропивницькому в обласній філармонії в рамках Благодійного Зимового туру містами України з презентацією свого нового альбому “Радіопромінь” ві...

16:32, 21 Лютого, 2024

Дівчачі сукні — витончений елемент гардероба, який додає елегантності та ніжності образу маленьких принцес. Вони допомагають втілити дитячу мрію та наповнити миті життя чарівніс...

16:21, 21 Лютого, 2024