Ганна Баранова: «Головне не те, з чого прикрасу зроблено, а ідея, яку викладено в матеріалі»

17:45, 04 Листопада, 2011

 

  Ганна Баранова – успішний харківський дизайнер прикрас. Вона створює дивовижні, надзвичайно красиві й абсолютно унікальні речі. Це браслети й персні, сережки й намисто, навіть чоловічі запонки є…. Деякі з цих витончених прикрас мені особисто навіть хочеться спробувати на смак )). Авторські роботи Анни можна побачити на різноманітних конкурсах,фестивалях, а також замовити через Інтернет.

 

Розкажи трішки про себе нашим читачам. Як ти прийшла в цю професію?

Я народилася ще в іншій країні, коли дерева були височенними, а небо – синім-синім, у самому центрі України, але мені здавалося, що всього світу, – у Кіровограді.

А в професію прийшла майже випадково. «Хрещеною мамою» можна назвати мою знайому, для якої якось знадобився незвичайний подарунок. Я довго не могла второпати, що саме відповідатиме її особистості, та як побачила намистину, обв’язану гачком, зрозуміла, що їй треба прикраса. Незвичайна. Ручна. І зробила її. Тепер, звичайно, соромно дивитися на той «витвір наївного мистецтва», але… це було поштовхом вчитися, шукати відповіді на питання, експериментувати та творити. Сподіваюся не зупинятися на цьому шляху.

А чим займалася до цього? Хто ти за фахом?

Перша освіта в мене економічна, але в якийсь момент я зрозуміла, що це не моє.. Декілька років тому нарешті вирішила піти вчитися для душі й закінчила інститут та магістратуру із фаху образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Отже, тепер це мій справжній фах. І не важливо, що я робила до того. Увесь цей час я мріяла робити саме те, що роблю тепер. І, власне, тепер задоволена своєю долею.

Ти дуже різностороння людина: вишиваєш, в’яжеш спицями, гачком. І це не враховуючи дизайнів сайтів, поліграфічної продукції. Зараз перевагу віддаєш виготовленню прикрас. Кого в тобі більше?

Приємно бути і трохи там, і трохи тут, але… Але найбільше в мені мами. Бути мамою – найголовніша моя робота, а інше – то просто для душі, для розваги та, звичайно, для відпочинку. І саме через ту «мамськість» я не маю останні роки можливості ані в’язати, ані вишивати, тому знайшла собі для душі щось маленьке та компактне – виготовлення прикрас. А сайти вже треба робити, бо якось потрібно свої прикраси показувати світові.

Що або хто вплинули на тебе, коли ти вирішила змінити рід діяльності?

Моя родина: чоловік та син, батько та брат, напевне,- мої найперші та найбільші прихильники. Я дуже вдячна їм за те, що вони є, що мають гарний смак та досвід, що можуть щось порадити або покритикувати. Я щаслива, що вони в мене є, бо вони постійно допомагають та підтримують. Звичайно, найбільше допомагає мій синочок, бо він дуже любить працювати разом зі мною, і хоча він має всього чотири з половиною рочки, йому можна довірити деякі важливі операції. Ґрунтування, розпис, ліплення аж ніяк не обходяться без нього.

Також мої друзі… Я теж дуже рада, що вони в мене є, і вони є саме такі. Є декілька осіб, котрі постійно надихають та підтримують. І якщо виходити із припущення, що людину створюють її оточуючі, то мені дуже пощастило, адже приємно дивитися на тих, хто поруч – щасливих, красивих, впевнених у собі людей, з якими легко творити. Дякую їм!

Чому саме «Кармінум»? (назва сайту – авт.)

Ця назва виникла майже випадково. Я шукала якесь красиве слово, яке знадобилося для реєстрації блога подруги. І в якомусь словнику натрапила на «Carminum», начебто фарба, кармін латиною. І так воно мені сподобалося, що я одразу собі такий блог зареєструвала. Наповнення прийшло пізніше. Спочатку намагалася робити фешн-огляди, навіть мій перший пост Weird Shoes одразу став топовим. Але з оглядами якось не склалося, а в блозі поселилися прикраси. Де живуть донині. Більше я це слово ніде не зустрічала, та й досі не певна, що воно перекладається саме так чи просто навіть існує.

 

Ти частенько буваєш у Кіровограді. Це приватні приїзди, чи вони якось пов’язані з твоєю творчою діяльністю?

Я дуже люблю це місто. Воно схоже на таке яскраве, іграшкове, де все маленьке, акуратне, симпатичне. Мені подобається його центр, який з кожним днем, з кожним відреставрованим будинком стає все миліший, подобаються його маленькі вулички, його дерева. Навіть небо в ньому якесь інше, яскравіше, менше.

У Кіровограді живе частина моєї родини – мій батько та брат. Тут багато моїх друзів. Як би надовго я не приїхала, завжди маю дуже напружений розклад, бо треба відвідати всіх друзів, кумів та деяких знайомих, вільний час випадає дуже рідко. Але тут я буваю і в справах. Мої прикраси представлено у крамничці подарунків «Аполлон», також намагаюся проводити майстер-класи, зустрічаюся з майстринями, ми обмінюємося досвідом, просто спілкуємося. Кіровоград дуже багатий не тільки на приємних людей ,але й на талановитих, тому кожен приїзд сюди – це справжнє свято.

Знаємо, що в тебе є синочок Дем’янчик…Як творити щось, коли маєш маленьку дитину?

Швидко. Й охайно. Це найголовніші правила творчості для будь-якої мами. Але життя від родини не можна відокремити, то я намагаюся замість відганяти дитину від моєї майстерні, залучати його до роботи. Вчу Дьому деяким простим технікам, дозволяю йому допомагати. Обов’язково розповідаю про реакцію на прикрасу, у створенні якої він брав участь. Мені приємно дивитися, як син пишається своєю роботою.

Останні новини по темі
Читайте також

До Кропивницької міської ради за два дні надійшло 318 заяв від містян про пошкоджене внаслідок масованого російського обстрілу дронами....

09:47, 22 Березня, 2025

У ніч на 20 березня росіяни здійснили наймасовішу від початку війни атаку «шахедами» на Кропивницький.  Один з них вибухнув прямо перед будинком кропивничанки Алли Бойко. В...

17:42, 21 Березня, 2025

На Кіровоградщині Онуфріївська громада повідомила про загибель воїна.

17:01, 21 Березня, 2025