Брати Капранови: “Бути читачами дано не всім” (Ексклюзивне інтерв’ю)

14:11, 20 Грудня, 2011

Спілкуватись з розумними і неординарними людьми – це розкіш. Минулого тижня порозкошувати „Гречці” вдалось і як результат ділимось з вами розмовою з активними, читаючими і співаючими братами Капрановими.

Ви в біографії зазначаєте, що не вивчали українську мову і літературу в школі, тому і не зненавиділи її як більшість дітей. Як допомогти уникнути цієї проблеми сучасним дітям?

 

– Сучасні діти не так ненавидять мову, як ми, бо вона значно більше оточує їх. Українською мовою зараз, на щастя, говорять не тільки про занудні речі – і футбол, і музика, і інтернет говорять українською. А от ненависть до української літератури, на жаль, виховується у школі. Звісно, тут допомагають гарні книжки українською – вони зараз є практично для будь-якого віку. А отже тільки читання нормальних книжок поза школою може зберегти нормальне ставлення до літератури. Ну а якщо говорити про шкільну програму, тут, мабуть, потрібні інші методи викладання. Приклад – після закінчення музичної школи діти ненавидять грати на піаніно, після закінчення загальноосвітньої ненавидять читати, але після закінчення спортшколи вони люблять спорт, хоч би по телевізору, а після закінчення художньої іноді малюють. Так що методики є, треба тільки їх використовувати і ділитися кращим.

А що ви читаєте своїм дітям?

– Наші діти здебільшого вже самі читають. Ми намагаємося підсунути їм книжки свого дитинства і юності, але весь час наражаємося на те, що нема чого порадити – зараз інший ритм сприйняття і коли ми зачитувалися “Трьома мушкетерами”, для теперішніх дітей це – нудота. Так що просто приносимо додому різні книжки і дивимося, що вони виберуть.

Ви провели конкурс двійників Шевченка. Чому саме Шевченка?

– Конкурс двійників Шевченка з’явився як спосіб заманити журналістів і відвідувачів на книжкову виставку. І нам це вдалося. Чому Шевченка? Тому що він найбільш графічний зовні. Крім того він – пророк і терміново потребує “оживлення” ставлення до себе. Велич Шевченка не в тому, що він бронзовий, а в тому, що він тут тепер і з нами, його творчість живе в кожному з нас.

Чому ваші твори не з”являються в прозових збірниках? Тобто “Декамерон”, “Аморалка”, “Письменники про футбол” обділені вашими оповіданнями.

– Нам складно сказати, чому нас не запрошують до колективних збірок. Мабуть, через те, що ми не тусуємося і тому не є їхніми друзями. Крім того у видавців є певні ревнощі – мовляв, чого це ми будемо розкручувати конкурентів. Звичайне творче болото.

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Брати Капранови: Бути читачами дано не всім

Студенти прийшли на зустріч з вами. А взагалі в них сесія. Які у вас найяскравіші спогади про навчання?

– Студентам респект і уважуха за те, що прийшли під час сесії. Сподіваємося, це не вплине на її результати. А вчилися ми багато – перші три курси просто не могли вгору глянути. Зараз, на жаль, так вже не вчаться. Перший курс взагалі згадується, як концтабір – факультет-бібліотека-лабораторія. Але й вивчили щось-таки.

Чим займаються брати Капранови вдома, коли громадська і видавнича діяльність залишається далеко?

– Ви не повірите, але і вдома ми займаємося тим самим – вигадуємо твори, статті, книжки. Іноді ходимо відпочивати на яхті – але там для відпочинку ведемо філософські розмови про те саме. Єдиний виняток – з гарними дівчатами ми говоримо про філософію тільки якщо не знайдеться інших тем (сміються).

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Брати Капранови: Бути читачами дано не всім3

Розкажіть, як в вашій родині святкували Миколая, Різдво? Які з традицій перейшли в ваші родини?

Миколу у нас не святкували, а на Різдво носили вечерю. В Києві колядують, а ми до цього не звикли. Тож на Святвечір ми варитиму кутю за маминим рецептом. А потім нам приносять вечерю родичі, і ми відповідно вечеряємо :):)

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Брати Капранови: Бути читачами дано не всім

Ходити з зірковим вертепом цього року будете?

– Щодо зіркового вертепу зараз складно – головний організатор, тобто Луценко, в тюрмі. Отже планів поки немає. Втім ми легкі на підйом і залюбки відгукнемося на пропозиції.

Щоб ви побажали читачам “Гречки”?

– Читачам бажаємо не втикати, а читати. Бо читач – професія творча. Бути читачами дано не всім, тому бережіть своє творче начало, читайте гарні книжки.

 

Розмовляла Настя Дзюбак

Фото: Артем Дубовик

Останні новини по темі
Святий Миколай завітав до Кіровограда
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Миколай завітав до Кіровограда
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Поезія і поетика степу в українській літературі(ВІДЕО)
Поезія і поетика степу в українській літературі(ВІДЕО)
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024