Ексклюзивне інтерв’ю з Миколою Шевчуком – головним лікарем Кіровоградської обласної лікарні(ВІДЕО)

10:27, 16 Лютого, 2012

От вже півтора роки не припиняються пристрасті довкола керівництва Кіровоградської обласної лікарні. Головного лікаря Миколу Шевчука то пробують звільнити, то доручають будівництво найсучаснішого перинатального центру, на відкриття якого приїздить Президент України, то влаштовують прискіпливі перевірки його діяльності.

Зі шпальт газет , сторінок інтернет-видань, екранів телевізорів ми дізнаємося, що в лікарні величезні проблеми. І споживачам медійного продукту натякають, що потрібно когось звільнити, щоб все стало на свої місця. Один з таких сюжетів ми переглянули з Миколою Тодоровичем у нього в кабінеті, а по тому вирішили з’ясувати його точку зору на те, що відбувається.

 

Переглянувши цей сюжет, стає очевидним, що в Кіровоградській обласній лікарні  суцільні порушення. У чому ж справа?

 – Ви знаєте, всі ці заяви і висновки – це бажання  поставити не дійсність на перше місце, а видати бажане за дійсне. Наприклад, щодо 350 000 гривень.  Але все по черзі.

350 тисяч гривень були направлені на обласну лікарню без зазначення їх призначення. Про це свідчать результати перевірки КРУ.

Ось тут пишуть, що кошти використані не “за цільовим призначенням”,  а «не за призначенням». А це абсолютно різні речі. Лімітна довідка управління охорони здоров’я про зміни до річного кошторису , де виділяється 350 тисяч, не вказує, на які цілі. Гроші йдуть по коду економічної класифікації 1131, який передбачає придбання різноманітних матеріалів. Якби я порушив хоч на хвилиночку бюджетний кодекс, то казначейство, яке контролює цільове призначення грошей, не пропустило би їх.

Окрім того, як законослухняна людина  я написав листа начальнику управління охорони здоров’я, в якому зазначив: для здійснення розрахунків з організацією, яка проводить ремонт комп’ютерного томографа “Просимо вас зробити пересування кредитів до спеціального фонду з коду 2110 на код 2133. Додаткові кошти, виділені обласній лікарні в сумі 350 тисяч на код 1131 предмети, матеріали, обладнання, будуть використані  на придбання для ремонту інженерних комунікацій для підготовки лікарні  у 2011-2010 роках.”

Обласне управління охорони здоров’я зробило пересування, що дало мені можливість розрахуватися за ремонт комп’ютерного томографа зі спецрахунку, а кошти в розмірі 350 тис. гривень я, як і зазначав, використав для підготовки закладу до зими.

В сюжеті згадується саме про ремонт комп’ютерного томографа, а точніше, про зволікання з цим. І нібито через це недообслідовано 5 тис. пацієнтів.

– Комп’ютерний томограф вийшов з ладу 8 червня 2010 року. 11 червня цього ж року була запрошена експертна комісія з Києва, яка зробила висновок і склала відповідний акт. Тобто через три дні після виходу з ладу томографа.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info  Олександр  Шаталов: «Ваш вопрос решон, уходите». Ексклюзивне інтерв’ю з Миколою Шевчуком – головним лікарем Кіровоградської обласної лікарні(ВІДЕО)Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info  Олександр  Шаталов: «Ваш вопрос решон, уходите». Ексклюзивне інтерв’ю з Миколою Шевчуком – головним лікарем Кіровоградської обласної лікарні(ВІДЕО)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 червня направлено лист за №2229/31 на ім’я начальника Управління охорони здоров’я  Л. Андреєвой . І почалося обговорення даного питання.

Директор «Київспецресурсів» був запрошений до губернатора і разом з Ларисою Андреєвою вони спілкувалися про ремонт комп’ютерного томографа.  Але так склалося, що у 2010 році кошти з бюджету не виділили.

– 16.03 2011 року я повторно надсилаю листа з проханням виділити гроші на ремонт томографа.  І паралельно, починаючи з 2010 року, збираю копійка до копійки кошти по спеціальному фонду.

От довідки про зміну річного розпису бюджету на 2010 рік.  Тобто, ми в лікарні не сиділи без діла, адже звідки б взялися ті гроші на спецрахунку, щоб використати на ремонт? Ми їх накопичували. І тому те, що говорить сьогодні Галина Пастух з цього приводу, не відповідає дійсності.

Ще одна “хвора тема” – спеціальний фонд. Вас звинувачують у тому,  що ви примушуєте пацієнтів до сплати благодійних внесків.

– Це практика всіх лікувальних закладів. На сьогоднішній день обласна лікарня фінансується виключно за такими видатками:

1. Заробітна платня;

2. Комунальні послуги;

3. Медикаменти .

Цього року з обласного бюджету виділено 3 млн. 400 тис. гривень при потребі 68 млн. гривень. Які необхідні для утримання в тому числі Перинатального центру. Я не знаю, за що Бенету оголосили догану, якщо я в кошторисі передбачав ці гроші. І якби замість 3 млн. 400 тис. гривень виділили 68 млн., і я, і Бенет забезпечили би безоплатне надання медичної допомоги.

А як же заява губернатора про те, що ви не заклали  кошти на Перинатальний центр і через це доведеться вносити зміни до обласного бюджету?

– Ще раз повторюю, коли я робив проект бюджету на 2012 рік, передбачалося близько 68 млн. грн. Дали 3 млн.  400 тисяч. З них 3 млн. – на діаліз хворих, 100 тис. – на закупку слухових апаратів і 300 тис. – на всю лікарню.Тож якби виділила Обласна державна адміністрація всі кошти, то вистачило б і на Перинатальний центр, на що вони і передбачалися.

А щодо результатів прокурорської перевірки? Там ціла таблиця з тими чи іншими недоліками. ..

Дивіться. В ході ревізії ревізувалося 150 млн. гривень, які лікарня використала за три роки. Неможливо, щоб обласна лікарня спрацювала на всю суму ідеально. Частина тих випадків, коли щось перерахували чи не дорахували, сталися через  індексацію заробітної платні. Ми проаналізували ці причини разом з ревізією. На сьогодні всі кошти, які недоплачені або переплачені медичним працівникам, по їх заявам компенсовані. Переплачені кошти повернули до бюджету. На сьогоднішній день ущербу державі немає. Які причини того, що сталося? По-перше: однією з причин є те, що не чітке законодавство. А по-друге, заднім числом підвищувалася заробітна платня. Кілька разів за цей період. І це не ми підвищували, а Кабінет міністрів. От в березні місяці заставили нас підняти зарплату з першого січня, і ось у цій доплаті  не врахували індексацію. І тому виникла така ситуація.

А як з наступним пунктом – бездіяльністю щодо повернення коштів від «Ліки Кіровоградщини»?  Ви щось робили для того, щоб повернути ті 500 тисяч?

Я судився з цим товариством  і відсудив у них 470 тисяч гривень І по завершенню всіх цих процесів, отримавши на руки документи листом за № 1156/31 від 3.03.11 року, я звернувся до начальника  Кіровоградського відділення державної виконавчої служби. І є постанова про відкриття виконавчого впровадження. А от чому виконавча служба не спрацювала, то вже питання не до мене.

09.12.11 року я повторно направляю управлінню юстиції звернення й інформую про невиконання представниками виконавчої служби своїх службових обов’язків та прошу притягнути винних до відповідальності і прийняти міри до виконання судового рішення.

Чиновники говорять навіть, що до нашої обласної лікарні страшно лягати на лікування, адже можна з неї не повернутися. І демонструють всім найвищі показники дитячої смертності в Україні саме у вас. Дитячу смертність  по області формує не обласна лікарня, а у нас є заклад – обласна дитяча лікарня, яка в основному і відповідає за дитячу смертність.

Обласна лікарня  займається дорослим населенням, а їй ставлять у вину питання дитячої смертності. Ніхто не ставить питання про відповідальність районних, міських лікарень за цю смертність. Окрім обласної лікарні.

Обласна лікарня – заклад ІІІ рівня, до якого надходять всі найважчі випадки. І якщо порівняти показники материнської смертності за 2010 та 2011 роки, то він зменшився більш ніж в чотири рази. Але про це чомусь ніхто не говорить. І померли вони не в обласній лікарні, а інститутах, куди ми їх направляли і де не могли надати їм допомогу.

В сюжеті також є натяк  про те, що ваш колектив Вас боїться. Ви тут цар і Бог?

Зустріньтеся з усім колективом і спитайте у кожного, бояться вони мене чи не бояться. А те, що я вимагаю роботу, вибачте … Якби цього не було – «посипалася» б обласна лікарня вже давно. А «посипеться» наша лікарня – «посипеться» вся галузь охорони здоров’я в області.

Попри всі гучні заяви про нібито жахливий стан нашої лікарні, ми посідаємо 10 місце в Україні серед  аналогічних закладів. Ми не перші, але і не останні.

Ваша позиція в даному питанні вочевидь цікавить чимало ЗМІ області?

– Буквально на тому тижні я передзвонив практично в усі видання Кіровоградської області.Хотів надати коментар по ситуації, що склалася. Мені відповіли: «Ми у вас інтерв’ю можемо взяти, але навряд чи воно буде надруковане.  Я йду на телебачення, щоб люди  бачили, що я не боюсь. От і завтра мене запрошують на телеефір. Хоч я не думаю, що на нього запросять тих людей, яким я і наш медперсонал врятували життя, а підшукають таких гостей, які мають невдоволення. У нас оперуються 11 тис. людей на рік. Якщо я не прийду, то скажуть, що він не з’явився.

Хоча я думаю, що це буде знущання. Але підкреслюю, в жодній із газет чи телевізійному ефірі не друкують правду. Я ж у свою чергу, базую свою позицію виключно на документах.

Вся ця ситуація  подібна в чомусь до тієї, що має місце в Кіровоградському обласному театрі. Директора знімають з посади, на його місце садовлять неймовірно далеку від театру людину , нібито успішного менеджера. Намагаються залякати попереднього прокурорськими перевірками…

– Складне питання. Однозначно можна сказати, що  над колективом просто знущаються. У 2010 році всім обласним лікувальним закладам виплатили «13 зарплату», Кіровоградській обласній лікарні – не виплатили. Не дали навіть фонду заробітної платні, ми митарствовали, що б її виплатити. У 2011 році ще в листопаді лікарні отримали оздоровчі, але наші лікарі  – знов не отримали.

Такого не може бути. Є структура визначена наказами і яку не можна ламати, бо якщо її зламати, то спеціалізована служба буде загублена.

Лікарня в цілому займає 10 місце в державі за рейтингом. І оці довідки, що виставляють сьогодні в ЗМІ – вихопили найгірше та й усе.

Я не можу зрозуміти волю «господаря» губернатора, який в засобах масової інформації запрошує населення писати скарги на обласну лікарню. Ну самий поганий господар відлупцює свого собаку, але ніколи не скаже, що він паршивий. Я не можу зрозуміти чому йде така «травля» колективу.

В чому причина, чому вас хочуть звільнити?

Аналогічна ситуація розгорталася і зі зміною головного лікаря Кардіологічного диспансера. Тоді викликали Покрову(головний лікар) і сказали: «пиши заяву, ми тобі дамо ордена, шанування. Уходь з посади.» Така саме пропозиція пролунала і на мою адресу. Почалося все з того, що до мене прийшов Микола Сухомлин і запропонував піти з посади з почестями. Я відмовився.

Потім була розмова з Ларіним. Він сказав: «Уходь!», а я спитав – яка причина? Сергій Миколайович відповів: «До вашей роботы претензий нет, но вы засиделись». На запитання “Чому я засидівся?”, відказав: «Так карта лягла, ви думайте».

Нещодавно знову була розмова і знову пропонували з почестями… Говорили з Олександром Шаталовим, який заявив: «Ваш вопрос решон, уходите. А не уйдете, ми вам устроим «жизнь»» .

Я вважаю, що це просто політичне замовлення.

І що ви відповіли губернатору на його пропозицію піти з посади добровільно?

– Що б я сказав Ларіну? Я вже йому сказав, що я не буду писати заяву. Сподіваюсь на те, що депутати об’єктивно поставляться до цього питання.

А своїми діяннями Сергій Ларін налаштував 80 відсотків колективу лікарні проти себе.

www.gre4ka.info

Завтра, 17 лютого відбудеться сесія  Кіровоградської обласної ради. Одним з питань, яке обговорюватимуть депутати , про зняття головного лікаря Кіровоградської обласної лікарні.

Валерій Лебідь, фото автора

“Гречка” має в розпорядженні копії всіх документів, про які йдеться в розмові.

Останні новини по темі
Увага! Сьогодні відбудеться бліц-вікторина від “Мандрів”. Приз – квитки на концерт.
Кіровоград. Молодіжний журнал “Гречка” www.gre4ka.com.ua Увага! Сьогодні відбудеться бліц-вікторина від "Мандрів". Приз - квитки на концерт.
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua [ "Здоровим бути вигідно"- конкурс для журналістів]
“Здоровим бути вигідно”- конкурс для журналістів
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024