Левко Лук’яненко: “Окупаційну владу, яка душить народ, терпіти не можна!” Ексклюзивне інтерв’ю(ФОТО)

11:45, 18 Червня, 2012

Минулого вівторку “Гречка” опублікувала першу частину ексклюзивного інтерв’ю з людиною, яка стала символом боротьби минулого століття за незалежність українського народу Левком Лук’яненком. Сьогодні ви маєте чудову нагоду дізнатися про що говорили з Левком Григоровичем наші кореспонденти далі.

Про літературу та політику, тривалі ув’язнення та специфіку життя на зоні, стосунки між людьми та вічну боротьбу за незалежність України, про ставлення до святкування 9 травня та про найближчі плани непересічного громадянина нашої країни читайте далі:

– Ви в свій час також могли працювати на радянську державу, займатися науковою діяльністю, чи ще чимось і тихенько робити «добро Україні» без таборів і ув’язнень?

– Кожен обирає собі шлях, яким він хоче йти, а не який є можливий. Якби я думав про більший заробіток – був би секретарем обкому партії і мав би той добрий заробіток. А я хотів не заробіток, а свободу Україні, то ж пішов таким шляхом.

– Звідки у Вас таке прагнення? Є мільйони людей, яким це байдуже.

– Завжди так було. В українців, як і в кожної нації, більшість думає про шматок хліба, а лише частина – про честь і гідність свою і нації. Тому в нас було козацтво, яке воювало за самостійну Україну.

То Вас надихала історія?

– Знаєте як, реальність життя – заборона, окупаційна влада, яка душить народ. Сім’я – батько, який працює і нічого не заробляє в колгоспі, холодно, голодно. Таку владу терпіти не можна!

Проти такої влади бунтувало все населення. Тільки що?.. Більшість лаяли на вухо один одному ту владу. А хтось має організовувати збройну чи ще якусь боротьбу. Це поступово, не одразу, звісно. Це довгий шлях, яким я йшов і прийшов до висновку, що не можу зганьбити свій козацький рід, і якщо я не слимак, то я мушу продовжувати ту боротьбу.

Я собі взяв за приклад Наливайка, і став на шлях боротьби. А це який шлях? Або згинеш у боротьбі за вільну Україну, або будеш боротися до загину. Нормальна річ.

– Мети досягнуто? Україна на сьогодні – незалежна держава?

– На жаль, я не вважаю, що досягнуто. Для себе я досягнув основного – приклався до проголошення незалежності. Тобто от «Український дім», а наводити в ньому лад – обов’язок вашого молодшого покоління. Але через те, що Господь Бог мені ще дає здоров’я, то я продовжую, бо не за таку Україну боровся. Я боровся за самостійну країну, в якій буде законність, а значить, і справедливість, яка буде українською, а не якоюсь там російською-напіврадянською. А на сьогоднішній день ми ж бачимо, що Україна під ідейною окупацією, адже вся країна вкрита пам’ятниками катів Української нації – Дзержинськими, Леніними, Кіровими і Сталіними. Тобто ми юридично оголосили незалежність, але не вийшли з-під окупаційної ідеології, яку символізують оті різні Дзержинські з Кіровими. Тому поки окупація триває, я мушу продовжувати боротьбу. І я це роблю.

– Зараз іде формування громадянського суспільства, однодумці об’єднуються, перебувають в одному інформаційному полі. Як було у ваш час, зокрема з поширенням інформації, реакцією на якісь державницькі дії з боку українців? До прикладу акція Олекси Гірника, який спалив себе в Каневі, розкидавши тисячі листівок із закликом до самостійності України. Як ви тоді сприйняли цей крок?

– Інформацію ми здобували через особисте спілкування в основному. І воно до нас приходило часом із запізненням на цілий рік. Бо це треба було, щоб хтось почув із тих, хто приїде на зустріч і розкаже.

Той факт, що він спалився, потрапив на радіо «Свобода», і хтось почув про це там. Хоча «глушіння» було страшенне. Ми сприйняли це як дуже позитивний крок. Шкода людину, але в боях за Україну багато гинуло, і це чергова жертва, а ми стояли в черзі так само. Але приємно, що національний дух не згинув, він проявляється, змагається за незалежність, і ось людина пішла на самоспалення задля цього. Таким чином це – найвищий героїзм, який може проявити людина. Ми бачили в ньому свого побратима і раділи, що знайшовся такий.

Останні новини по темі
Читайте також

Минулого тижня у сквері “Першого трамвая” на вулиці театральній у Кропивницькому спиляли кілька дерев. Тоді у міськраді пояснили — замість них висадять нові. ...

16:06, 24 Січня, 2025

Сьогодні, 24 січня, у Кропивницькому на шести вулицях та одному провулку низка будинків залишилися без води....

15:10, 24 Січня, 2025

На Закарпатті прикордонники разом із рятувальниками врятували 24-річного мешканця Кіровоградщини, який намагався незаконно перетнути кордон із Румунією....

14:37, 24 Січня, 2025