Ігор Андрощук: «Я віддаватимуся легкій атлетиці максимально»
Ігоря Андрощука було обрано новим головою Федерації легкої атлетики Кіровоградської області (ФЛАКО) 3 грудня на звітно-виборчій конференції. Про завдання, які він перед собою ставить новообраний голова розповів «Гречці».
– Чому вирішили очолити федерацію, хто запропонував?
– Вибори голови федерації проходять раз у чотири роки і саме зараз виникло таке завдання обрати людину, яка може компетентно та грамотно виконувати завдання роботу президента ФЛАКО для розвитку і в подальшому для того, щоб наші спортсмени прославляли рідну область, місто. Оскільки я являюся членом федерації легкої атлетики, запропонував мою кандидатуру виконавчий комітету і президія. Я заручився підтримкою президента ФЛАУ, першого заступника Міністра молоді та спорту Ігоря Євгеновича Гоцула, він надав таку можливість. Я намагатимуся продовжувати ті традиції, позитивні моменти, які були за період попередньої президії. У подальшому будемо переймати досвід федерацій легкої атлетики інших областей і долучати ці корисні речі до нашої області.
– На даний час президент федерації – це перш за все менеджер, який повинен вирішувати завдання життєдіяльності федерації. Федерація – це громадська організація, яка потребує певних коштів. Ви вже продумали для себе де шукатимете кошти для розвитку федерації, яких партнерів залучатимете, хто допомагатиме федерації і як ви будете вирішувати завдання, що постали перед федерацією, тому що презиент ФЛАУ Ігор Гоцул казав, що на обласному рівні в нас немає взаємодії з владою і тому ми втратили велику кількість змагань. Ви займалися цим питанням?
– На нашу конференцію був запрошений почесний гість – Народний Депутат України Олександр Володимирович Горбунов. Як ви розумієте влада вже проводить взаємодію з федерацією і в його особі ми матимемо підтримку на території міста, облаті. Щого моїх вмінь господарника – протягом 10 років я мав досвід управлінської діяльності, займався і господарськими і фінансово-побутовими моментами, тому свої завдання я розумію чітко. Буду грамотним, компетентним, кваліфікованим менеджером на цій подсаі і докладатиму всіх зусиль, щоб діяльність федерації мала новий розвиток.
– Ви самі займалися спортом?
– Так. У шкільному, студентському віці я займався футболом, легкою атлетикою, баскетболом. Високих результатів не маю, але я люблю спорт. Легка атлетика для мене не чужа.
– Ваші перші кроки, конкретний план дій на посаді голови ФЛАКО?
– Нам потрібно внести зміни до Статуту, тому що він не відповідає Статуту ФЛАУ. Наступне – підведення підсумків легкоатлетичного року, треба відзначити наших кращих спортсменів. На сьогодні обласна федерація не має штаб-квартири. Моє бачення – вона має знаходитися недалеко від футбольно-легкоатлетичної арени «Зірка», щоб і спортсменам і тренерам було зручно відвідувати, взаємодіяти…. Є проект на ремонт спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву №2. Зараз він проходить експертизу. Планується зовнішній і внутрішній ремонт школи.
– Що саме планується робити?
– Зараз цей проект на експертизі. Коли він її пройде, можна буде більш чітко говорити що буде… Це внутрішній ремонт приміщень школи – залів, роздягалень, душових, встановлення боксерського рингу, оновлення легкоатлетичного покриття…
– Після реконструкції стадіону «Зірка» у 2014-му році, вже у 2015-му Міністерство молоді та спорту довірило нашому обласному центру проведення майже всіх легкоатлетичних національних змагань – 15 чемпіонатів, кубків України. У 2016-му році – їх було вже 10, а на 2017-й рік заплановано сім, причому вони будуть поєднані з іншими чемпіонатами, тому загалом чотири рази у кропивницькому зберуться кращі легкоатлети України. Таке зменшення Ігор Гоцул пояснив неналежною підтримкою змагань місцевою владою. І саме це нам ставлять у докір і тому забирають змагання. Як будете вирішувати це питання?
– Я докладатиму максимум зусиль для грамотної взаємодії з місцевою владою. Сподіваюся, вони нас почують, нашу проблематику. Я віддаватимуся цьому процесу максимально. Взагалі треба популяризувати легку атлетику, щоб займатися нею було престижно і люди відчували, що вони прославляють нашу облатсь, місто на всю Україну, на міжнародному рівні, а спортсмени самореалізовували себе.