Персональна виставка Анжеліки Рудницької відкриється в Кіровограді

12:34, 23 Серпня, 2012

Сьогодні, 23 серпня у о 14.00 в Кіровоградському обласному художньому музеї відбудеться відкриття персональної виставки самобутньої художниці, письменниці, співачки, журналіста, телеведучої Анжеліки Рудницької.

Цієї весни у Києві в Національному музеї Тараса Шевченка пройшла грандіозна мистецькаї виставка «Містерія літочислення», що стала підсумком восьмирічної художньої діяльності Анжеліки Рудницької. Експозиція займала шість залів і зібрала увесь київський інтелектуальний патріотичний бомонд, більше трьохсот людей прийшли подивитися на витвори Рудницької, як об’їхали усю Європу. Письменники, телеведучі, співаки, актори, народні депутати, художники, усіх не перелічити – від Миколи Томенка до Оксани Білозір, від Івана Марчука до Ніни Матвієнко, від Івана Малковича до Остапа Ступки. Під час відкриття художниця оголосила початок проведення всеукраїнського арт-туру «Містерія літочислення», що пройде в переважній більшості знакових українських міст під гаслом «Зшиємо любов’ю Україну». Цей тур вже приймали у Чернігові, Луганську та у легендарному маєтку Тарнавських в Качанівці, що на Чернігівщині.
17 серпня відбувся вернісаж у Рівному. Спеціально для рідного міста Анжеліка приготувала презентацію нового мистецького циклу «Декаполіс», що досі ніде не демонструвався. 23 серпня виставка стартує у Кіровоградському обласному художньому музеї, де будуть представлені відомі полотна “Яйце-райце. Народження”, “Сонцестояння”, найжіночніший цикл “Місячне приношення”, а також роботи із серії “Містерія літочислення”, що дала назву всеукраїнському арт-туру.
Унікальність робіт Рудницької – очевидна. Вона не лише використала традиційні народні техніки вишивання для створення своєї авторської мистецької техніки, а й змогла в своїх творах зберегти глибоконаціональний етнічний український дух, створюючи абсолютно сучасні мистецькі твори. Крім того Анжеліці вдалося зробити справжні мистецькі винаходи: вона вперше в історії України об’єднала два глибинних національних духовних символи – писанку ( яйце-райце) і дерево життя в унікальний образ – дерево-писанку.
Рудницька синтезувала досвід багатьох поколінь зі своїм власним баченням світу, перетворивши роботи, зроблені голковою технікою з ужиткових і ритуальних речей, в мистецькі твори, які залюбки демонструють найвидатніші художні заклади світу.
Її експозиції побували вже чи не у всіх країнах Європи – від Литви і Естонії до Болгарії і Македонії, від Грузії і Румунії до Франції, Бельгії та Голландії (більше 70 виставок). Справжній ажіотаж її мистецтво викликало в Південній Кореї, де Анжеліці Рудницькій 2010 року було присвоєно звання «Світового майстра».

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Персональна виставка Анжеліки Рудницької відкриється в Кіровограді


Більшість з нас знає Анжеліку Рудницьку як легендарну телеведучу і творця унікального телепроекту «Територія А», як чудову співачку, як щиру письменницю – автора кількох книжок, громадського діяча. Про її арт-проекти ЗМІ теж багато розказують, але це якраз той випадок, коли дуже важливо побачити твори власними очима.

Останні новини по темі
Бог дав – Бог взяв, або історія кіосків на Яновського(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Один тротуар у Кіровограді відстояли. А інші? (ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua В Кіровоградській області наймають на роботу "пікетувальників"?(ФОТО)
В Кіровоградській області наймають на роботу “пікетувальників”?(ФОТО,АУДІО)
Читайте також

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому жителі будинку по вулиці Кавказькій вже другий тиждень залишаються без води. Водночас цієї вулиці немає у переліку виїздів ремонтної бригади.  «Гречка» з’я...

14:35, 4 Березня, 2024