Життя та творчість Осмьоркіна . Мистецтвознавчі читання(ФОТО)

11:55, 14 Жовтня, 2012

В художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна з нагоди відзначення 120-річного ювілею з дня народження художника (8 грудня) розпочалася культурно-мистецька акція “Мистецтвознавчі читання про життя та творчість О.О.Осмьоркіна”. Протягом жовтня – листопада в другу та четверту п”ятницю відбуватимуться публічні тематичні лекції на теми: “О.О.Осмьоркін і художнє життя Єлисаветграда”, “Пейзаж в творчості О.О.Осмьоркіна”, “Символіка речей в творчості О.О.Осмьоркіна”, “О.О.Осмьоркін і епоха соцреалізму в мистецтві”. Під час проведення публічних лекцій експонуватимуться тематичні виставки з музейного зібрання.

Так, в рамках цього мистецького проекту 12 жовтня до Дня художника в музеї було презентовано тематичну виставку “О.О.Осмьоркін і художнє життя Єлисаветграда”. Першими її відвідувачами та слухачами мистецтвознавчих читань стали студенти мистецького факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info   Життя та творчість Осмьоркіна . Мистецтвознавчі читання(ФОТО)

Основу експозиції виставки складають унікальні оригінальні фотознімки Олександра Осмьоркіна з родинного фотоальбому, передані до музею у свій час його вдовою Надією Георгіївною Осмьоркіною та рідкісні копії документальних матеріалів з Російського Державного Архіву Літератури та Мистецтв (Москва), Державного архіву міста Києва та Державного архіву Кіровоградскьої області, які висвітлюють художнє життя Єлисаветграда кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Адже саме в цей час в місті відбулася низка подій, які мали великий вплив на розвиток художньо-естетичного виховання молоді. В 1873р. було засновано „Товариство поширення грамотності і ремесел”, яке здійснювало при учбових закладах Єлисаветграда велику художньо-естетичну пропагандистську роботу, намагаючись ознайомити з найкращими досягненнями в світі культури та мистецтва. За сприяння цього Товариства Єлисаветград неодноразово відвідували виставки „Товариства пересувних художніх виставок”, так званих, передвижників. Перша виставка передвижників прибула до Єлисаветграда 24 жовтня 1876р. Протягом тижня її побачило 800 осіб. За період з 1876 по 1900 рр. передвижники 18 разів влаштовували виставки в Єлисаветграді, який входив до п”ятірки найбільш відвідуваних „Товариством пересувних художніх виставок” міст Російської імперії. Газета „Елисаветградський вестник” № 116 за 1882р. свідчить: „Напоминаем любителям живописи, что находящаяся у нас выставка русских художников пробудет в основном здесь еще 3 дня. За время с 7 по 20 ноября выставку посетили уже 1629 человек – 1009 взрослых и 620 малолетних”.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info   Життя та творчість Осмьоркіна . Мистецтвознавчі читання(ФОТО)

Нові педагогічні методики в художньо-естетичному вихованні запроваджувалися і керівництвом Єлисаветградського земського реального училища. Так, у Вечірніх рисувальних класах постійно влаштовувалися виставки-звіти художніх робіт учнів училища та викладачів. А в 1910р. в Єлисаветграді відбулася виставка робіт художників „Товариства Південно-російських художників”, на якій експонувалися твори видатних художників – Костанді, Нілуса, Дворнікова, а також і учнів Вечірніх рисувальних класів Єлисаветградського земського реального училища. В 1913 та 1914 роках в Єлисаветграді були влаштовані Перша та Друга художні виставки. Саме ці вернісажі для О.О.Осмьоркіна, як випускника Вечірніх рисувальних класів Єлисаветградського земського реального училища, були своєрідною пробою пера.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info   Життя та творчість Осмьоркіна . Мистецтвознавчі читання(ФОТО)

Тож, запрошуємо всіх шанувальників образотворчого мистецтва завітати до художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна і не лише отримати естетичну насолоду від споглядання живописних та графічних доробків художника, а й дізнатися чимало цікавого про його життя та творчість.

Надєждін Андрій,провідний науковий співробітник
художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна

 

Останні новини по темі
Кіровоградці малювали портрет свого кандидата(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Кіровоградці малювали портрет свого кандидата(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Брудні технології в 99-му виборчому окрузі. Заява (ВІДЕО)
Брудні технології у 99-му виборчому окрузі(Кіровоград). ВІДЕО
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024