В Кіровограді Едіт Піаф почули, але не побачили

13:30, 12 Листопада, 2012

Вчора, 11 листопада, в Кіровограді виставою „Мир песен Эдит Пиаф” завершив гастролі у нашому місті Херсонський обласник академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша.

Радощі вечора
Ідучи саме на цю виставу, я хотіла зануритись у дивовижну мелодику пісень Піаф, їх французьку казковість. Таки занурилась. Ружена Рубльова – заслужена артистка України, що виконувала роль знаменитої француженки, викладалась на повну! Сильний голос, улюблена мелодія – закриваєш очі і хочеш уявити саму Едіт Піаф. Проте, родзинкою стало те, що «кулішівці» не стали переробляти артистку – кучеряву блондинку під вишукану брюнетку 30-их років. Напевно, розуміючи, що перевершити Піаф неможливо Ружена Рубльова не перетворюється на копію співачки, не втрачає індивідуальності.

Окремої уваги заслуговує балет театру, що весь час супроводжує пісні сумішшю танцю і пантоміми. В другому акті вони навіть мають виступ-соло. Дивним чином в цей момент зникає Франція, навіяна нам піснями, і артисти танцюють під палку латино-американську мелодію.

Пісні виконувались на російській і французькій. Таким чино глядачі мали шанс і відчути красу французької мови і зрозуміти зміст, що не менш важливо. Проте, хотілось би почути ці пісні українською. Так би було рідніше.

За 70 хвилин, які тривала вистава зануритись у особисте життя Піаф глядачу, напевне, не вдалось. Окремі біографічні уривки траплялись шматками, залишаючи білі плями. Трохи бракувало послідовності.

Проте, хоч би заради того, щоб тільки почути живе виконання пісні «Життя в рожевому кольорі» на виставу сходити варто.

Розчарування вечора
Найбільше розчарування безперечно – це місця. Якщо наступного разу ви, як і я, вирішите зекономити, наївно думаючи, що театр – це таке приміщення, де з будь-якого місця добре видно сцену – у кіровоградському театрі на таке не сподівайтесь. З бельетажу, ложі 1 місця 6 – все що ви можете побачити – 1/3 сцени. А якщо вам попадеться 5 місце (приставне крісло), то і того менше, до того ж весь спектакль ви сидітимете нерухомо, щоб часом не перевернутись разом із кріслом.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info В Кіровограді Едіт Піаф почули, але не побачили

Ще до початку спектаклю глядачів попередили, в повній мірі реалізувати режисерський задум в трупи не вийде, бо світло не гасне повністю, там де повинно – це «поки недопрацьований технічний момент у новому приміщенні театру».

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info В Кіровограді Едіт Піаф почули, але не побачили

Зараз авральними темпами будують котельню, що має опалювати театр. На разі в залі таки прохолодно. Це напевно зрозуміла і  пані з балкону навпроти, що згідно етикету, прийшла до театру у вечірній сукні з відкритими плечима.

На жаль, не радує і кіровоградська публіка. Частина прийшла подивитись явно не на виставу, а на золотисту ліпку самої будівлі. Спалахи фотоапаратів не стихали. Особисто для мене родзинкою вечора став чоловік у спортивному червоному костюмі з написом „Россия”, що позував на балконі, аби сфотографуватись на фоні сцени…

Марта Луцька


Останні новини по темі
Кіровоград мітингував проти фальсифікацій (ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Кіровоград мітингував проти фальсифікацій (ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua «PUSSY RIOT» з чотирьох гуцулів не вийде, Мадонна їх не оцінить…
«PUSSY RIOT» з чотирьох гуцулів не вийде, Мадонна їх не оцінить…
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024