«Ціпоньки»: жіночність, логічність і позитив в одному флаконі

12:30, 22 Листопада, 2012

Поговорюють, що сміх продовжує життя. Не можу з впевненістю визнавати, що це правда, але щось таки в цьому є. Чоловіки стверджують, що у жінок повністю відсутня логіка, а якщо й присутня, то вона абсолютно алогічна. Таке твердження особливо залишається актуальним щодо блондинок, яких часто вважають неадекватними, нерозумними і…просто блондинками. Якщо ви думаєте, що далі я буду пропагувати феміністичні програми і засуджувати чоловіків за їхню хлюпкість та безпорадність, мушу вас заперечити. Цього не буде!

Розмови про те, хто кращий чи розумніший (маю на увазі чоловіка і жінку) зазвичай закінчуються нічим. Тож я вирішила відійти від традиційності – нікого не вихваляти, не захищати, а навпаки показати як і те, і інше поєднується в одній…тваринці. Мова йде про КВН-івську команду факультету філології та журналістики КДПУ ім. В. Виннниченка «Ціпоньки». Це не просто команда дівчат, поєднання чогось містичного від брюнетки, шатенки й рудоволосої, – це синтез чоловічого, логічного, адекватного, смішного і позитивного.

«Ціпоньки» –  молода команда. Про юність «Ціпоньок» говорять факти. Команда утворилася в жовтні місяці цього року з ініціативи трьох симпатичних студенток-філологів, які зрештою і склали жіночу лігу факультету: Ольги Галушко, Аліни Олексієнко та Наталки Шевченко. Дебютним виступом вони досить непогано зарекомендували себе на святкуванні Дні народження філфаку і з того моменту, як-то кажуть, понеслося. Ще пару виступів на факультетських заходах і врешті-решт виступ на університетському заході «Кубок ректора – 2012», де брали участь команди усіх факультетів університету. Дівчатам довелося суперничати з раціональними й наполегливими чоловічими командами, але зрештою тендітність, жіночність та дівчача логіка перемогли – 1 місце і Кубок ректора в їхніх руках.

На щастя, дівчата не схильні до зіркових хвороб і мають досить таки вільний графік, тож я мала можливість поспілкуватися з ними в неформальній обстановці. Без гумору і сміху звісно ж не обійшлося. Найцікавіше читайте далі.
– Дівчата, я так розумію КВН це вже не просто репетиції і виступи, це вже спосіб життя. Чи не заважає КВН навчанню?
Аліна: Скоріше це уже навчання нам заважає в КВН грати. (Сміються)

Історія «Ціпоньок» починалася з бажання просто створити КВН-івську жіночу лігу на факультеті. Чи передбачалася ваша участь у загальноуніверситетьких , можливо загальноміських іграх? Чи відчувалася тяга до «Comedy»?

Оля: Загалом планувався одноразовий вихід, але так склалося, що потім ми почали виступати і на інших КВН-ах. А тяга до Comedy у нас існує ще з першого курсу навчання на філфаці.

– На останній грі «Кубок ректора» основними вашими конкурентами були гумористи з істфаку. Чи відчувалася конкуренція, якась ворожість?

Оля: Ворожості не відчувалося, адже кожен факультет виступав як окрема факультетська родина – всі були дружними та веселими…
Наталка: У складі однієї команди (Сміються.) Звичайно між командами відчувалася конкуренція, якийсь ігровий азарт, кожен хотів перемогти, але…перемогли ми=))

Кожна у вашій команді виконує якусь функцію (пише тексти, підбирає музику, костюми) чи ви усе робите разом?
Наталка: Оля і Аліна пишуть тексти, підбирають музику, костюми, роблять усе разом, а тоді Наташа сідає і все це закреслює та виправляє.

– Часто ваші жарти засуджують, критикують, бо вони носять досить відвертий характер. Це було і на «Кубку ректора». Чим зумовлений вибір такої тематики?
Оля: Дякуємо, Світлано, що хоч ти сказала, що наші жарти хтось критикує. Але, як кажуть, якщо критикують, значить є що критикувати.
Аліна: Насправді тематика жартів «Ціпоньок» зумовлена нашим життям. Як Наталка вже неодноразово казала, ми просто збираємося і обговорюємо свої проблеми вголос. В принципі так і виникають наші жарти.

– Головний образ у виступах – дівчина з філфаку. Чи плануєте у майбутньому якось відхилятися від такого вузького спрямування і чи не боїтеся, як наслідок, стати схожими на інших?
Оля: Так, у майбутньому ми ще плануємо розробити образи Хлопець з філфаку, Собака з філфаку, Технічка з філфаку та інші цікаві образи та теми.
Аліна: А враховуючи, скільки іще факультетів є: Дівчина з істфаку, Дівчина з псіхпєду…
Наталка: Дівчина з фізвоспу – то взагалі окрема історія.
Аліна: Ми хочемо бути автентичною командою, нам захотілося зробити такий собі образ чи навіть піар для нашого факультету і мені здається нам це вдалося (Посміхається.)

– Були випадки, коли забували на сцені текст, чи коли не встигали вивчити слова перед виступом?
Оля: Наша команда настільки згуртована, що ми просто не дозволяємо собі забувати текст на сцені. Ми або його не кажемо, або кажемо по-іншому.

-Чи маєте якогось кумира в світі КВНу? Можливо орієнтуєтесь на якусь команду?
Оля: Ну насправді, як то кажуть: «Не створюй собі кумира!» Звісно є дуже багато жіночих команд , наприклад «Comedy Women», і звісно є ті команди, такі як «Союз», збірна Дніпропетровська, які ми передивляємося, спостерігаємо за їх виступами, слухаємо якісь жарти, що надихають. Тому що якщо не слухати інших команд, то неможливо вигадати щось не схоже.

– Думаю в кожної команди повинен бути якийсь девіз чи слоган. Чи є він у вас?
Оля:Насправді девізу в нашої команди немає. Ми працюємо на чистому ентузіазмі та позитиві. Але якщо хтось виявить велике бажання нам вигадати цей слоган, то ми будемо дуже вдячні.
Наталка: Але в команду все одно не візьмемо…( Сміється.) Тому що нас було, є і буде троє. А знаєте чому? Тому що у справжньої ціпи на лапі лише три відгалуження, тому нас троє. (Жартує.)

Продовжила собі життя, сміючись і спілкуючись з «Ціпоньками»,
Дубина Світлана

Останні новини по темі
В Кіровограді трагедію Голодомору “вшанують” ярмарком
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua В Кіровограді трагедію Голодомору "вшанують" ярмарком
Кіровоградським журналістам розкажуть більше про туберкульоз
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024