Символічний живопис Юрія Гончаренка експонують в Кіровограді

17:00, 02 Грудня, 2012

29 листопада у Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилася виставка «Час сіяти, час жати», присвячена 50-ти річчю від дня народження члена Національної спілки художників України Гончаренка Юрія Борисовича.

Для його творчості характерні декоративність, знаковість, символічність. Його роботи вирізняє цікава авторська техніка та своєрідний симбіоз декоративного живопису і культури поп-арту, в них панує дух фантастичності, потяг до надзвичайного, таємничого і символічного. Художник прагне зачепити  своїми картинами за живе кожну людину, мріє, щоб  глядач, ніби спіткнувся об його картину, щоб він одержав при цьому, так би мовити,  удар під дих…

У 2003 році, разом з Олександром Босим упорядкував та видав унікальний календар «Трипільське диво».  2010 рік стає знаковим для Гончаренка Юрія Борисовича. У номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» він стає лауреатом обласної премії в галузі архітектури, геральдики та вексилології і декоративно-прикладного мистецтва імені Якова Паученка за вагомий творчий доробок останніх років.
Твори, які представлені в експозиції музею – це живописні картини художника: «Натюрморт під калиновим кущем» (1988), «Автопортрет» (1989), «Світлиця» ( 2008), «Польові квіти» (2006), «Арсенівка» (2007) та твір  «Час сіяти, час жати» (1994), виконаний в авторській техніці, в якій останні роки працює автор.
Навіть, зараз, маючи великий творчий досвід, майстер в постійному творчому пошуку, кожного дня виношує нові ідеї, прагне створювати щось своє, оригінальне, а в своїх роботах дає можливість глядачам самим осмислити зміст творів.

О.В.Шаповал

Останні новини по темі
У Кіровограді вежу мобільного зв’язку зводять у приміщенні магазину!(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua У Кіровограді вежу мобільного зв’язку зводять у приміщенні магазину!(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Святий Нова фішка: безалкогольне українське весілля(ФОТО)
Нова фішка: безалкогольне українське весілля(ФОТО)
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024