Життя у вишивці Валентини Орловської

Відділ документів з питань економіки, виробництва та природничих наук бібліотеки ім.Д.Чижевського запрошує на персональну виставку майстрині Єлисаветградського узвозу Валентини Орловської, відкриття якої відбудеться 19 грудня о 14:00.
“Хата без рушника, що сім’я без дітей”, – свідчить українське прислів’я. У сучасному світі, коли старовинні звичаї та традиції поступаються місцем прогресу, роль рушника залишається такою ж, як і століття тому. Він нагадує нам про наших предків, про коріння наших вірувань, є предметом гордості і оберегом. Вишивка це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу.
Пані Валентина з дитинства захоплювалася рукоділлям: вишивала гладдю, хрестом, займалася аплікацією. Але згодом її уподобання зупинилися на вишивці хрестом. Та це й не дивно, бо майстерність їй залишилася у спадок від її прабабусі, яка на всю околицю була неперевершена майстриня. Вона прекрасно шила, вишивала, плела із берести чудові речі.
Кожне рукоділля дарує радість, наснагу. А як приємно творити красу своїми руками. Неможливо забути ту чарівну мить, ті відчуття, коли робиш останній штрих і творіння готове.
Щасливі люди завжди творчі. Валентина Кирилівна брала участь в міських, обласних, а згодом в республіканських виставках (м. Київ “Барвиста Україна”, “Світ жінки” та ін.). Має нагороди та відзнаки. Багато робіт авторки знаходяться в приватних колекціях Росії, Ізраїлю, Швеції, Італії, США.
Експозиція налічує майже 60-ти різнопланових робіт. Це обрядові рушники: весільні, обереги; скатертини, серветки, декоративні панно (“Весняночка”, виконане в стилі “кантрі”, “Ой мереживо, мереживо”), чоловічі та жіночі вишиванки, авторські ляльки-мотанки, картини, вишиті в техніці графіки, знаки зодіаку, різдвяні віночки. Особливої уваги заслуговує робота — рушник з вишитою молитвою “Отче наш”.
Дивлячись на роботи, представлені на виставці, переконуєшся, що українська вишивка, зокрема рушники, мають велике значення в житті сучасної людини, бо вони віють на серце кожного чарами рідної землі, які наповнюють нас споконвічною могутньою силою українського народу.
Виставка триватиме протягом місяця.
Вхід безкоштовний.