Життя у вишивці Валентини Орловської

12:00, 16 Грудня, 2012

Відділ документів з питань економіки, виробництва та природничих наук бібліотеки ім.Д.Чижевського запрошує на персональну виставку майстрині Єлисаветградського узвозу Валентини Орловської, відкриття якої відбудеться 19 грудня о 14:00.

“Хата без рушника, що сім’я без дітей”, – свідчить українське прислів’я. У сучасному світі, коли старовинні звичаї та традиції поступаються місцем прогресу, роль рушника залишається такою ж, як і століття тому. Він нагадує нам про наших предків, про коріння наших вірувань, є предметом гордості і оберегом. Вишивка це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних прагнень, інтелекту українського народу.

Пані Валентина з дитинства захоплювалася рукоділлям: вишивала гладдю, хрестом, займалася аплікацією. Але згодом її уподобання зупинилися на вишивці хрестом. Та це й не дивно, бо майстерність їй залишилася у спадок від її прабабусі, яка на всю околицю  була неперевершена майстриня. Вона прекрасно шила, вишивала, плела із берести чудові речі.

Кожне рукоділля дарує радість, наснагу. А як приємно творити красу своїми руками. Неможливо забути ту чарівну мить, ті відчуття, коли робиш останній штрих і творіння готове.

Щасливі люди завжди творчі.  Валентина Кирилівна брала участь в міських, обласних, а згодом в республіканських виставках (м. Київ “Барвиста Україна”, “Світ жінки” та ін.). Має нагороди та відзнаки. Багато робіт авторки знаходяться в приватних колекціях Росії, Ізраїлю, Швеції, Італії, США.

Експозиція налічує майже 60-ти різнопланових робіт. Це обрядові рушники: весільні, обереги; скатертини, серветки, декоративні панно (“Весняночка”, виконане в стилі “кантрі”, “Ой мереживо, мереживо”), чоловічі та жіночі вишиванки, авторські ляльки-мотанки, картини, вишиті в техніці графіки, знаки зодіаку, різдвяні віночки. Особливої уваги заслуговує робота — рушник з вишитою молитвою “Отче наш”.

Дивлячись на роботи, представлені на виставці, переконуєшся, що українська вишивка, зокрема рушники, мають велике значення в житті сучасної людини, бо вони віють на серце кожного чарами рідної землі, які наповнюють  нас споконвічною могутньою силою українського народу.

Виставка триватиме протягом місяця.

Вхід безкоштовний.

Останні новини по темі
Читайте також

До Кропивницької міської ради за два дні надійшло 318 заяв від містян про пошкоджене внаслідок масованого російського обстрілу дронами....

09:47, 22 Березня, 2025

У ніч на 20 березня росіяни здійснили наймасовішу від початку війни атаку «шахедами» на Кропивницький.  Один з них вибухнув прямо перед будинком кропивничанки Алли Бойко. В...

17:42, 21 Березня, 2025

На Кіровоградщині Онуфріївська громада повідомила про загибель воїна.

17:01, 21 Березня, 2025