Топіарії – чудовий подарунок і приємна прикраса для інтер’єру(ФОТО)

01:41, 29 Грудня, 2012

Саморобна ялинка замість справжньої, декоративні композиції із серветок, кави, мушель чи паперу замість живих квітів можуть побачити відвідувачі технічного відділу Кіровоградської обласної бібліотеки ім. Д. Чижевського. Тут з 26 грудня діє виставка робіт молодої майстрині Світлани Сербін.

 

Її роботи вже можна було побачити на виставках до Дня Міста, у художньому музеї під час заходу «Ніч у музеї», але ця виставка є першою персональною виставкою пані Світлани.  Її топіарії (саме так називається жанр, у якому працює майстриня) – це дерева щастя або ж, як їх іще називають, європейські дерева, що виготовлені з усіх можливих підручних засобів: кава, серветки, папір, картон з пакетів молочних продуктів, засушені і штучні квіти, стрічки, диски, міні-вазони і т.д. і мають оригінальну форму крони (куля, конус, серце). Такі дерева мають тисячолітню історію, бо були відомі ще у Стародавньому Римі. Таким видом мистецтва Світлана Сербін захоплюється уже 2 роки, вважає, що такі дерева можна робити і з дитиною будь-якого віку (майстриня має маленьку донечку, що допомагає їй у створенні топіаріїв).

 

Зараз у арсеналі майстрині є кавові композиції, бо саме вони користуються величезною популярністю у будь-яку пору року, міні-ялинки, що виготовляються зазвичай під Новий рік, дерева із серветок, мушель і штучних квітів, а також прикраси для волосся. Останні, до речі, ексклюзивні: це не просто резиночки з бантиком, а й шикарні заколки  із квітами та обручі із капелюшками, традиційні квіткові віночки.

•    Хто вас навчив робити такі чудові композиції?
Сама навчилася. Майстер-класи, якісь основні ідеї брала з інтернету, а далі вже сама усе додумувала і придумувала. У Кіровограді цьому не навчають

•    А чи можна до вас звернутися із проханням навчити робити такі топіарії?
В принципі так. Думаю що це можна обговорити, це не проблема. Але по суті головне знати основу, бо вона усюди однакова. Тоді вже головною є ваша фантазія.

•    З якими матеріалами найпростіше працювати і дітям, і дорослим?

Звичайні серветки. Купуєте в магазині пачку серветок і робите все що завгодно. Дуже просто і легко.

•    Що ви берете для основи композицій, каркасу?
Знаєте, їх необов’язково робити на паличці, як у мене. У мене в дитини у кімнаті такі деревця підвішені на стрічці, просто декоративні кульки. А так, для каркасу за основу беремо папір чи газету, обмотуємо ниткою. В залежності від майбутньої композиції обгортаємо ще кольоровою серветкою, або ж лишаємо такою різнокольоровою – це вже яка задумка. Тоді робимо дірочку, вставляємо паличку і садимо дерево на гіпс чи шпаклівку. І все.

•    Приблизно скільки потрібно витратити грошей на одне дерево?
На дерево із серветок? Пачка серветок піде. А газети я думаю у всіх дома є.  А шпаклівку чи гіпс можна замінити і камінчиками. Так що в принципі  не більше 10 грн. і 2 вечори для роботи. Я ще використовую стрічки, статуетки, прикраси, вазончики гарненькі, тож вони тоді додаються. Але найпростіше дерево вийде досить дешевим.

•    Де окрім виставки  можна переглянути ваші роботи?
В мене є сторінки і «Вконтакте», і в «Одноклассниках» . Там можна їх побачити.

231

IMG 1491

329

Спілкувалася з майстринею Світлана Дубина

Фото автора

Останні новини по темі
Дитячі фантазії на тему Нацбанку у кіровоградській галереї
На «Дніпро-Кіровоград» повернулася руїна?
Читайте також

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024

На Кіровоградщині 17 травня знищили ворожий безпілотник.

10:17, 18 Травня, 2024