«Ніч у бібліотеці» або як кіровоградські читачі з предками розмовляли(ФОТО)

09:00, 13 Січня, 2013

Чи не мріяли ви колись залишитись у бібліотеці після її закриття? Прогулятися темними коридорами, і навіть поміж стелажами книгосховища,  поганяти по сходам і голосно поспілкуватися у читальних залах? Якщо ви не побували на черговому заході бібліотеки ім. Д. Чижевського «Щедрий вечір у бібліотеці» у Кіровограді, вважайте, що ви знову втратили шанс реалізувати свої мрії.

 

11 січня, починаючи з 19 години і до півночі, працівники бібліотеки спостерігали справжній читацький бум, якого, до речі, не очікували ні вони, ні самі відвідувачі. «Ніч у бібліотеці» проводиться у Кіровограді вперше, незважаючи на те, що «Ночі» в закладах культури для нашого міста – явище не нове. Подібні ж цікавинки  вже традиційні в інших країнах Європи, і навіть у деяких містах України, тож Кіровоград просто переймає традиції.

«Ми хочемо привернути увагу  наших друзів, наших партнерів, взагалі усіх, хто живе в Кіровограді  до знань, краєзнавства,  свята, щастя, любові, і дати зрозуміти, що все це може бути у бібліотеці, і краще бібліотеки місця просто немає!» – пояснює нові віяння директор бібліотеки ім. Д. Чижевського Олена Гаращенко.

Чи не найбільшою перевагою таких святкувань є прямий зв’язок з усіма можливими надбаннями української культури, з життям наших предків. Тут і різдвяні традиції, і вивчення (ознайомлення) з українською літературою, з образотворчим, музичним та прикладним мистецтвом, з традиційним українським побутом. Програма вечора поєднала в собі ледь не усе, що могло навчити, розважити і створити атмосферу сімейного часопроведення.

Учасники Польського товариства, що постійно працюють при закладі і навчають всіх бажаючих польської мови, як і годиться в такий вечір, козу поводили. Щоб всі працівники закладу та гості свята жили цілий рік в достатку. Карнавальні маланкарі в черговий раз нагадали про традиції українського народу, а декому і зовсім розповіли щось нове.

Про українські звичаї повідали і на майстер-класах та виставках. Наприклад, Лариса Гарбузенко розкрила секрет тертя маку. Стінки макітри, в якій перетирається мак,  всередині повинні бути шорсткими, а сам мак треба замочувати 4 години, або ж 2 доби – для старого маку.

В такий вечір не обійшлося і без ворожіння. Бажаючих дізнатися свою долю з кавової гущі виявилося занадто багато, тож в черзі до чашок і ворожок прийшлося постояти в черзі.

bib-tanciПоціновувачі активного відпочинку мали можливість відвідати уроки вальсу та горизонтального пластичного балету. Якщо перше більше припало до душі молоді (в холі навіть місця на всіх не вистачало), то гості старшого віку обрали спокійні розслаблюючі танці на килимах.

Для дітей, яких, до речі, у дорослій бібліотеці було немало, влаштували екскурсії до бібліотечного книгосховища «Тіні великих письменників». Такі екскурсії тут проводяться вже вдруге і користуються величезною популярністю.

У коридорах поміж довгими книжковими стелажами можна було поспілкуватися з відомими письменниками, прослухати їх поезії, а потім швидко тікати від страшних чудовиськ, що завжди  ховаються у темних підвалах.

Та поруч з відпочинком деякі відвідувачі виявили бажання і попрацювати. Таку можливість вони отримали під час гри «Відчуй себе бібліотекарем». Самі ж працівники абонементу дізналися багато нового про свою професію: і про нові коди й способи шифрування, і про класифікацію видань.
«Бути бібліотекарем бібліофільно й бібліокруто!» – говорить один із учасників гри Василь Левицький.

Відпочити від галасу та веселощів читачі могли на третьому поверсі, де пригощали чаєм, кавою і bib-liakalkiсолодощами. Тут же можна було побувати на театральних дійствах, що готували студенти Кіровоградського музучилища, та переглянути різдвяні фільми, що йшли один за одним весь вечір.

Завершив святкову «Ніч» концерт флейти і гітари студентів-музикантів, що став чи не найзатишнішим заходом вечора. Щоправда, був він занадто пізно: щоб його послухати треба було «погуляти» з годинку (чомусь графік заходів змінився, а заплановані майстер-класи та виставки провели раніше).

За результатами інтерактивного опитування, що проводилося у бібліотеці, захід сподобався більшості його учасників. Відвідувачі писали позитивні враження і просили зробити такі вечори традиційними.

bibl-kilimki

 bib-garbuzenkobib-gitara

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bib-vidguki

Ночувала у бібліотеці Світлана Дубина
Фото автора

Останні новини по темі
Читайте також

У пʼятницю, 7 лютого, у Кропивницькому відбудеться концерт легендарного гурту «Pelican Jazz Quartet».

14:10, 26 Січня, 2025

В рамках Програми медичних гарантій пацієнти мають право на проведення безоплатно деяких медичних досліджень. Пояснюємо, які саме аналізи можна здати безоплатно і як це зробити ...

12:48, 26 Січня, 2025

Власниці малого бізнесу можуть отримати грант на придбання електрогенераторів та малих зарядних станцій. Пояснюємо, як взяти участь у конкурсі на грант....

11:10, 26 Січня, 2025