У Кіровограді пройшов ювілейний концерт «Монотипія духу»(ФОТО)

09:28, 08 Лютого, 2013

6 лютого 2013 року в актовій залі Кіровоградського міського Будинку вчителя відбувся ювілейний концерт фестивалю, присвяченого героям бою під Крутами «Монотипія духу або Легенда про студентське військо». Взяти участь в заході зголосилися відомі кіровоградські музиканти Максим Кушнір (Партизан), Сергій Копотієнко (Компот) та Валентин Поворозник.

 

Вже традиційно, організували захід місцеві «пластуни», «січовики», громадський рух «Не Будь Байдужим!» спільно з управлінням у справах сім’ї та молоді та за підтримки студії «K.O.Session». Захід підтримав й інформаційний портал «Гречка».

Як розповів організатори заходу Валерій Лебідь, фестиваль проводиться вже десятий рік Тобто для Кіровограда це вже традиційніше музичне дійство. Ідея належить Олександру Аргату, колишньому очільнику обласної організації «Пласт»(нині журналіст, «5-й КАНАЛ»).

Розпочався фестиваль у 2003 році саме з акустичного концерту. За весь час його відвідали тисячі кіровоградців та гостей міста. Відбувався захід на різних сценах міста – від філармонії до  концертних майданчиків у вузах міста. Серед безпосередніх учасників музичного форуму – «Весняний галас», «Закон Ома», «Архів», «Компот», «Культ» ( всі м. Кіровоград), «Дель Тора»(м. Полтава), «Сад»(м. Дніпропетровськ), «Своєрідне»(м. Кам’янець-Подільський), «Мото’р’лолла»(м. Хмельницький), «Хуч» (м. Львів), Сергій Василюк («Тінь сонця», м. Київ), Едуард Драч («Рутенія», м. Київ), «Телері» (м. Київ).

«Цьогорічний концерт ми вирішили організувати виключно з місцевих виконавців, –  розповідає Валерій Лебідь, – підтримали друзі в музичному товаристві. Більше того, ініціаторами проведення концерту на «десятирічку» були самі музиканти! Сергій Панченко з гурту «Культ» звернувся до мене з пропозицією підтримати фестиваль. В області на сьогодні фактично зникло управління  у справах сім’ї та молоді і були певні проблеми з фінансуванням заходу. А завдяки Сергію студія «K.O.Session» допомогла зі «звуком». Управління підтримало виготовленням поліграфії, тож ми надрукували сотню афіш, половину розклеїли, інші роздали глядачам на згадку про ювілейний концерт».

Традиційний зачин дійству поклав перегляд документальної стрічки, присвяченої подіям проголошення української державності взимку 1918 року, а також трагедії під Крутами; решта програми – виступи заявлених в афіші музикантів.

Максим Кушнір (Партизан), відомий ще як лідер гурту «Архів», завітав на свято із добіркою пісень-легенд та медитацій, в яких ліричний герой переживає момент містичного єднання з навколишньою природою, переймає ритми і пульси її головного інстинкту – всечасного оновлення і самовідтворення, що, як і будь-яка добре скомпонована п’єса, мусить містити компонент трагедії, досвіду переживання смерті чи втрати, і також веселі епізоди («Колесо», «Дорога»). В рамках ювілейного концерту «Монотипії» відбулась прим’єра і нових пісень Максима Кушніра-Партизана – «Твоє ім’я» та «Монолог».

Пісні Сергія Копотієнка (Компота) викришені з втоми чекання за хорошою погодою  і спекотними почуттями, до яких він заохочував залу веселим галалайканням та подекуди ямайськими наспівами («Море», «Руде сонце», «Хочеться», «Гріх»). Несподівана як для його сценічного образу  композиція «Сто доріг»  написана в жанрі політичної ін’єктиви, тобто пісні-звинувачення,  в якій автор моделює узагальнений образ думання українських політиків, що маскують свою бездіяльність вибагливими слівцями-примарами – «багатовекторность», «поміркованість», «орієнтація»…

Валентин Поворозник, ніби й «не до теми»,  здивував чималою добіркою пісень на слова російських поетів-класиків, серед яких, зокрема, трапився один старовинний романс «Ти её на зоре не буди»… Кожну з виконаних композицій він оголошував просто – «Ще одна пісня про любов!», – відкриваючи котрийсь з її широких ситуативних контекстів – собаче скімлення за втраченим виводком цуценят, побивання матері-солдатки, страждання забороненої любові, любовне милування тілом коханої тощо…

Трохи незвично ліричним вийшов концерт «Монотипія духу або легенда про студентське військо» у свою десяту річницю.

monot2

monot3

Валентина Головань
Фото: Геннадій Зорін

Останні новини по темі
Кіровоградщина: у Компаніївці вимагатимуть не втручатись владу у виборчий процес
Товариська зустріч ФК «Зірка» – ФК «Нафтовик-Укрнафта» переможця не виявила
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024