У Кіровограді відкрили нового художника

11:30, 21 Лютого, 2013

Абстрактне мистецтво часто не викликає у більшості людей особливих емоцій, адже його потрібно розкодовувати, а не просто переглядати. Проте, на щастя, є такі люди, які помічають актуальність того чи іншого художника-абстракціоніста, ексклюзивність його робіт, і допомагають йому розвивати та презентувати себе. Саме завдяки випадковому погляду невипадкової людини роботи цієї художниці зустріли своїх глядачів.
Такою зустріччю стала презентація дебютної виставки «Світ крізь скло моїх окулярів» Ольги Макаревич, студентки-третьокурсниці факультету філології та журналістики КДПУ ім. В. Винниченка.


Дівчина нещодавно відкрила себе як чудового ілюстратора: на другому курсі вона проілюструвала власну фантастичну казку, зараз працює над ілюстраціями до поетичної збірки Тамари Журби. Вже навчаючись на третьому курсі, малюнки молодої художниці помітила викладачка української літератури Оксана Гольник, яка завжди вирізнялася особливим баченням деталей та символів. Згодом, літературознавець стала ініціатором виставки, що відкрилася 19 лютого у стінах п’ятиповерхівки педагогічного університету.

«Картини Ольги вражають глибиною свого змісту і глибиною символів, що представлені на цих картинах. Вони на багато чого розкривають очі. Розумієте, не завжди вдається художникові, і нечасто взагалі митцеві, вдається проникнути в суть явища. От Ользі дивовижним чином вдається абстрактні речі передати через абсолютно зрозумілі для нас символи, або через природні, натуральні і знову ж таки зрозумілі для нас речі. Але при цьому хочу сказати, що в неї всі картини переважно мають глибокий, інтелектуальний підтекст. У неї цікаві постмодерні картини, бо вони вимагають певного емоційного та інтелектуального напруження для того, щоб їх розгадати» – розповідає Оксана Гольник.

Як говорить сама авторка, її картини відображають світ таким він є: у протилежностях, контрастах, симпатіях/антипатіях, дисгармонії та хаосі. Її картини і урбаністичні, і природні водночас. Вони захоплюють, крутять свідомістю і просто змушують хоч щось зрозуміти із зображуваного.

vystped2Дівчина працює у різних техніках: у графіці використовує рапідографи, маркери, у живописі намагається експериментувати з гуашами та акрилом. На виставці здебільшого представлені графічні картини, втім є дещо і з живопису, зокрема у техніці гуаші.

Виставка діятиме у педагогічному університеті (411 ауд. у п’ятиповерхівці) ще тиждень. Потім експозиція помандрує до Кіровоградського обласного художнього музею.

Cвітлана Дубина
Фото: Юлія Гончаренко

Останні новини по темі
Кіровоградські велосипедисти вибороли шість медалей на зимовому чемпіонаті України з велотреку
Підставка під чашку: майстер-клас для кіровоградців
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024