У Кіровограді презентували виставку жіночих хусток (ФОТО)

Невід’ємними елементами щоденного образу жінок є хустки, прикраси, різноманітні пояси та шалі. Втім навряд чи хтось замислювався над тим, що ці елементи жіночого одягу здавна вважалися оберегами жіночої краси, вони і досі є ознакою наявності естетичного смаку у дівчат. Якими були ці обереги раніше, у Кіровограді розповідали на вчорашній презентації виставки хусток та прикрас в Кіровоградському обласному Центрі народної творчості.
Така виставка проводиться у нашому місті вперше. Для експозиції збирали роботи з різних районів Кіровоградщини. Загалом на виставці представлено близько 120 хусток, які зберігалися і передавалися від покоління до покоління між жінками нашого краю. Кожна хустка має свою назву та оформлення: тут можна побачити «тернові», «багрові», «яблуневі», «білокрилі» хустки, краї яких оздоблені рясними китицями.
Доповнюють головну хусткову колекцію Кіровоградщини роботи з бісеру – ґердани, селянки, кольє, – створені майстринями бісероплетіння обласного творчого об’єднання «Дивосвіт». Проте є тут і прикраси ХІХ ст., що надалися для експозиції Кіровоградським краєзнавчим музеєм.
Найціннішими експонатами виставки є шаль актриси першого українського професійного театру Марії Заньковецької з фондів Бобринецького районного краєзнавчого музею ім. М. Смоленчука, накидка няні Льва Троцького та сценічний костюм Антоніни Червінської, солістки обласної філармонії, керівника академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни».
Виставка не лише поверне відвідувачів до минулих традицій оформлення та особливостей культури українського одягу, а й надихне на оригінальні ідеї та зміни в іміджі будь-кого, адже, як відомо, усе традиційне сьогодні повертається в моду.
Світлана Дубина