Карикатури Амінадава Каневського у Кіровограді (ФОТО)

11:40, 19 Березня, 2013

17 березня виповнюється 115 років від дня народження художника-земляка, видатного графіка, карикатуриста, народного художника СРСР Амінадава Мойсейовича Каневського.


З цієї нагоди у Кіровоградському обласному художньому музеї розгорнуто експозицію, в якій представлені репродукції найбільш відомих творів художника, серед яких: ілюстрації до дитячих книг «Золотий ключик, або пригоди Буратіно» О.М. Толстого, «Мойдодир» К.І. Чуковського, «Ось який розсіяний» С.Я. Маршака, «Вітя Малєєв у школі і вдома» М.М. Носова, образ Мурзилки, карикатури і сатиричні плакати.
1959 році на Міжнародній виставці мистецтва книги соціалістичних країн у Лейпцигу срібною медаллю у номінації «За найкращі дитячі книги» були відзначені ілюстрації Каневського до книги Самуїла Маршака «Ось який розсіяний», виданої в 1956 році. Це, дійсно, чудова робота, в якій розгорнулися в усій красі грані таланту художника – його любов до людей, виражена і в задумі ілюстрацій, і в трактуванні образів, невичерпна творча фантазія, гумор, звучність і гармонія фарб, майстерність композиції.
У 1973 році А.М. Каневський отримує звання народного художника СРСР, стає дійсним членом Академії мистецтв СРСР.
А. Каневський, художник, що на все життя зберіг яскравість незабутніх вражень дитинства. Образність, гостроту, невгамовну фантазію. Намальовані ним звірі та птахи надзвичайно смішні, щоразу вони зображують певний характер, певний психологічний стан. Вони такі як у житті і в той же час позбавлені відразливого натуралізму. Таким був Амінадав Каневський – «Кінь», як його лагідно і шанобливо називали близькі друзі-художники.
В будь-якій області, в якій працював Каневський, – в політичному плакаті, в карикатурі, в станковій графіці, в ілюструванні класичної літератури, у веселій дитячій книжці – скрізь багатогранним його талантом народжені твори, якими може пишатися образотворче мистецтво нашої країни.
Амінадав Мойсейович Каневський пішов з життя 1 січня 1976 року, похований на Головінському кладовищі у Москві.

kar2

kar3

kar6

Останні новини по темі
У неділю “Зірка” зіграє з “Титаном”
В суботу у Кіровограді гратимуть рок!
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Євгенію Гончаренку просять надати звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

14:16, 13 Липня, 2024

Переможцем конкурсу на посаду очільника Кіровоградської обласної дитячої лікарні став її чинний керівник Василь Хорощак. ...

13:03, 13 Липня, 2024

Учора, 12 липня, у Кропивницькому на перехресті вулиць Вокзальної та Івана Олінського сталася потрійна ДТП, в результаті якої одна з автівок перекинулася. ...

09:21, 13 Липня, 2024