Енштейн і Джобс „засвітились” у Кіровограді

18:18, 20 Березня, 2013

Уявляєте вишиті хрестиком портрети відомих людей, які у темряві слідкують за вами і, що найголовніше, світяться? Думаєте, що з сучасними технологіями можливе усе? Усе, крім того, що зафіксувати таке чудо фотоапаратурою і передати на сторінках мережі. Мова йде про виставку «Magic Stitch» (Чарівний стіжок), що презентували учора у кіровоградській галереї «Єлисаветград».

Тетяна Протчева, майстриня, яка представила кіровоградцям свої роботи, займається вишивкою з самого дитинства. Захоплення, скоріше, передалося генами, адже у сім’ї майстрині вишивали усі без винятку. Банальною вишивкою Тетяна Протчева не обійшлася, проте метод її був визнаний Книгою рекордів України лише завдяки знайомим, які наполягли на патентуванні нового напрямку вишивки.
Під час поїздки до Японії Тетяні Протчевій подарували найцінніший подарунок для будь-якої вишивальниці – нитки. Втім під час розмови з майстринею, що робила подарунок, мовний бар’єр виявився зависоким, тож про усі тонкощі чудо-ниток пані Тетяна довідатися не мала змоги. Майстриня розповідає, що властивість світитися у ниток побачила, як це зазвичай буває, несподівано – залишивши моток на столі і вимкнувши світло. Вишивати «палаючими» нитками, які світяться скоріше через те, що вони шовкові, майстриня почала не одразу – застосувала їх лише після поїздки в Ізраїль, де побувала у святих місцях і відчула, що вже готова творити ікони. Саме німби на іконах першими засвітилися на роботах майстрині, а вже згодом технікою «Glow Art» (так свій напрямок назвала мисткиня, що у перекладі означає «сяюче мистецтво») були вишиті портрети Тараса Шевченка, Леонардо Да Вінчі, Гіппократа, Ейнштейнв, Стіва Джобса, Енді Уорхола.
Свої роботи Тетяна Протчева презентувала в Америці, Японії, Китаї, Шотландії, Ізраїлі та інших країнах. Говорить, що приїжджаючи у ту чи іншу країну, намагається вишити щось культове, важливе для тієї держави. Розповідає, наприклад, що до Франції привезла портрет Королеви Франції, а зараз готує до поїздки в Канаду палаючий годинник на фоні їхнього прапора.
У 2011 році майстриня разом із сином Олександром відкрила у Києві музей вишивки «Жива галерея», де проводить майстер-класи, презентації робіт. Цей музей є єдиним місцем в Україні, де можна придбати чудо-нитки, отримати консультацію по їх використанню і, звісно ж, він єдиний у своєму роді, бо ексклюзивною вишивкою в Україні ніхто більше не займається.
«Ми отримуємо нитки із Франції та Японії. Вартість їх не більша від звичайного мотка ниток для вишивання. Вони бувають різних кольорів: білого, блакитного, жовтого. Вишивати ними треба, як і звичайними муліне – подвійною ниткою» – розповідає Олександр.
Поряд із картинами та іконами майстриня також оформлює вишивкою з оптичним ефектом і чоловічі аксесуари – краватки та метелики, також використовує чудо-нитки для різних декоративних інтер’єрних речей. Один із нещодавно створених аксесуарів майстриня також подарувала на згадку власнику галереї «Єлисаветград» Миколі Цуканову. Безліч робіт майстрині можна побачити і на українських естрадних зірках, депутатах Верховної Ради, які є постійними клієнтами пані Тетяни.
Жива виставка діятиме у Кіровограді ще 10 днів, до 29 березня. У галереї також можна придбати ексклюзивні нитки для вишивки.

 

glov2

Світлана Дубина

Останні новини по темі
ФК «Зірка» шукає голкіпера(ФОТО)
bliznzirk5
На Кіровоградщині за продаж “прослушки” засудили одесита
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024