Світ у дрібницях очима Лариси Лебедєвої

10:30, 21 Березня, 2013

Три сотні дрібничок зі своєю маленькою, але захопливою історією, представила у своїх стінах Кіровоградської обласної бібліотека ім. Д. Чижевського 19 березня Лариса Лебедєва. Подібна експозиція, за словами заступника директора бібліотеки Оксани Ткаченко, відкривається вперше, втім,можливо, не в останнє, адже показати широкому загалу свою невеличку колекцію іграшок і сувенірів може будь-хто з відвідувачів бібліотеки.

Лариса Лебедєва – постійна відвідувачка ОУНБ ім. Д. Чижевського, вона є незмінним оповідачем різноманітних історій на зустрічах «Колоритні мандрівочки», що постійно проходять у бібліотеці. Авторка виставки сувенірів та маленьких іграшок з усього світу не називає себе колекціонером. Говорить, що завжди привозить щось з подорожей, обов’язково щось дарує, але не рахує свої багатства. Навпаки, сама здивувалась, коли почула підраховану кількість сувенірів на виставці. Відсотків 30 дрібничок, за словами Лариси Лебедєвої, – це подарунки близьких і знайомих після їхніх подорожей. Частіше за все вони дарують сім’ї Лебедєвих поросят і котів: перших, бо пані Лариса народилася у рік Свині, а друге, бо то найулюбленіша тварина всієї родини Лебедєвих.
Порахувати кількість країн, звідки примандрували невеличкі сувеніри, важко: Україна, Росія, Індія, Китай, Єгипет, Туреччина, Іспанія, Чехія, Німеччина, Йорданія, Британія, Африка, Хорватія, Данія… Авторка розповідає, що багато іграшок куплено безпосередньо у Кіровограді, і навіть не в спеціалізованих сувенірних магазинах. Втім, незважаючи на велику чисельність і експонатів виставки, і країн, з яких вони були привезені, Лариса Лебедєва пам’ятає історію кожної дрібнички. Більш того, вона може розповісти техніку виготовлення деяких речей, її важливість і символічність у культурі того чи іншого народу.
Матеріал, з яких виготовлені сувеніри найрізноманітніший: дерево, кераміка, береста, камінь, метал, фаянс, пластик, кераміка, мушля,тканина,скло, пісок та ін. Тут зображення і тварин, і людей, і культових божеств, і традиційні орнаменти чи узори.
Єдина поки у своєму роді виставка сувенірів Лариси Лебедєвої діятиме у бібліотеці ще протягом місяця. У відділі також можна замовити екскурсію по виставці з автором. Для цього необхідно мати гарний настрій та купу вільного часу, бо ж розповідати про свої багатства Лариса Лебедєва може годинами.

 

lebed2

Світлана Дубина

Останні новини по темі
БК «Кіровоград» програв «Муссону»
Студентка з Олександрії потребує допомоги!
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Євгенію Гончаренку просять надати звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

14:16, 13 Липня, 2024

Переможцем конкурсу на посаду очільника Кіровоградської обласної дитячої лікарні став її чинний керівник Василь Хорощак. ...

13:03, 13 Липня, 2024

Учора, 12 липня, у Кропивницькому на перехресті вулиць Вокзальної та Івана Олінського сталася потрійна ДТП, в результаті якої одна з автівок перекинулася. ...

09:21, 13 Липня, 2024